قبل از شروع در مورد استراتژی بازاریابی کمی اطلاعات درمورد محتوای تبلیغات: ویدئوها به سرعت به بالای فهرست موثرترین انواع محتوای تبلیغاتی صعود می کنند. یکی از دلایل این امر بدون شک محبوبیت روزافزون پلتفرم های رسانه های اجتماعی اشتراک گذاری ویدیو است. امروزه مشتریان علاقه به دیدن ویدیو کوتاه دارند تا اینکه یک مقاله طولانی را مطالعه کنند. همراه با این واقعیت که اکنون ایجاد ویدیو آسان‌تر و در دسترس‌تر از همیشه است. اما ایجاد محتوای با کیفیت برای تبدیل بینندگان به مشتریان پولی کافی نیست. اگر می‌خواهید فروش شما بیشتر شود باید یک استراژی ویدیوای در برنامه خود داشته باشید.

استراتژی ویدئو چیست؟

استراتژی ویدیویی طرحی است که نشان می دهد کسب و کار شما چگونه از محتوای ویدیویی در کمپین های بازاریابی استفاده می کند. این به شما کمک می کند تا با اطمینان از اینکه پیام شما در زمان مناسب به مخاطبان مناسب می رسد. تفاوت یک استراتژی بازاریابی ویدیویی بین ارسال ویدیو ساده در اینترنت و بازاریابی ویدیوای هدفمند برای رشد کسب و کار است. همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بازاریابی موشن گرافیک را مطالعه کنید!

چه چیزی باید در استراتژی ویدیو گنجانده شود؟ هدف بازاریابی ویدیویی شما (به عنوان مثال، افزایش شناخت برند، فروش بالاتر) و مراحل لازم برای دستیابی به آن، از جمله:

  • شناسایی هدفمند مخاطب
  • انتخاب نوع مناسب ویدیو برای مراحل مختلف بازاریابی
  • ایجاد یک پیام ثابت و تصویر برند برای انواع محتوای بازاریابی
  • تولید فیلم ها یا انیمیشن های با کیفیت بالا متناسب با برند و مشتریان شما
  • اندازه گیری نتایج هر کمپین بازاریابی ویدئویی

درک این نکته مهم است که بازاریابی ویدیویی به یک اندازه نیست. به این دلیل که راه‌حل‌های خاصی در گذشته برای دیگر شرکتها خوب کار می‌کرد، به این معنی نیست که برای شما هم همانطور نتیجه بدهد. برای موثر بودن، استراتژی محتوای ویدیویی شما باید متناسب با نیازهای خاص شما و مشتریان شما باشد. در این مطلب ما هفت استراتژی را قراردادیم که مخاطبان را جذب و بازاریابی شما را به سطح بالاتری برساند:

استراتژی بازاریابی ویدئویی چیست؟

7 مرحله برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی ویدئویی که به رشد کسب و کار شما کمک می کند

اهداف بازاریابی ویدیویی خود را مشخص کنید

هیچ الگوی استراتژی بازاریابی ویدئویی بدون تاکید بر اهمیت شناسایی اهداف کمپین بازاریابی ویدئویی کامل نخواهد بود. این مرحله پایه و اساس تمام تصمیمات و اقدامات بعدی شما از جمله انتخاب نوع مناسب ویدیوها خواهد بود. به عنوان مثال، شما می توانید آگاهی از برند خود را با یک ویدیوی برند ایجاد کنید، اما اگر می خواهید محصول یا نوع خدمات جدیدی را معرفی کنید، یک ویدیوی توضیحی یا یک ویدیوی محصول گزینه بسیار بهتری خواهد بود.

دانستن اهداف خود از همان ابتدا به شما کمک می‌کند پیام‌های تجاری قانع‌کننده بسازید و محتوای ویدیویی مؤثر ایجاد کنید تا نه تنها به طور موقت تبدیل را افزایش دهید، بلکه با مشتریان خود نیز روابط بلندمدت ایجاد کنید.

در مورد مخاطب هدف خود تحقیق کنید

اگر می خواهید تلاش های بازاریابی شما موثر باشد، باید بدانید با چه کسی صحبت می کنید. درباره مخاطبان هدف خود بیشتر بیاموزید تا بفهمید که چه نوع زبان، زیبایی شناسی و شکل ارتباط بیشتر با آنها طنین انداز می شود.

فقط روی نحوه صحبت کردن با مشتریان خود تمرکز نکنید، بلکه به آنچه می خواهند بشنوند نیز فکر کنید. تجربیات مشتریان می تواند منبع الهام خوبی در هنگام برنامه ریزی محتوای ویدیویی باشد. برای مثال می‌توانید از سؤالات متداول درباره محصولات و یا خدمات خود برای ایجاد ویدیوهای آموزشی و ارائه پاسخ‌های سریع و قابل فهم استفاده کنید.

پیش نویس برنامه بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدیویی مؤثر به چیزی بیش از برنامه ریزی ویدیویی نیاز دارد، شما باید یک بودجه کمپین و یک جدول زمانی برای تولید، انتشار و تبلیغ ویدیوهای خود ایجاد کنید. به خاطر داشته باشید که برنامه ریزی و ایجاد محتوای ویدیویی با کیفیت بالا زمان بر است و عجله در این فرآیند می تواند بر نتایج تأثیر منفی بگذارد. بهتر است برای هر مرحله از استراتژی بازاریابی خود یک چارچوب زمانی مشخص در ذهن داشته باشید.

اگر می خواهید با یک شرکت تولید یا یک استودیوی انیمیشن برای ایجاد ویدیوهای خود کار کنید، برنامه ریزی از قبل مهم است. خدمات حرفه ای در این زمینه بسیار مورد توجه است، بنابراین اگر می خواهید ضرب الاجل های خود را رعایت کنید، برای شروع پروژه خود تا آخرین لحظه منتظر نمانید.

پلتفرم های مناسب برای ارسال محتوای ویدیویی را انتخاب کنید

بازاریابی رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای دسترسی مستقیم به گروه مشتریان هدف و تعامل با افراد علاقه مند به برند و پیشنهاد شما است. می‌توانید ویدیوهای بازاریابی خود را در یوتیوب، فیس‌بوک، اینستاگرام یا تیک‌تاک پست کنید، اما به خاطر داشته باشید که محتوای شما باید مطابق با انتظارات کاربران این پلتفرم‌ها باشد. در حالی که ویدیوهای YouTube می توانند کمی طولانی تر و عمیق تر باشند زیرا بسیاری از مردم از این پلتفرم برای جستجوی اطلاعات استفاده می کنند، کاربران TikTok و Instagram انتظار محتوای ویدیویی کوتاه تر و چشم نوازتری دارند.

هنگام ایجاد استراتژی‌های بازاریابی ویدیویی برای رسانه‌های اجتماعی، پلتفرم‌هایی را انتخاب کنید که برای مخاطبانی که می‌خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید محبوب هستند و برای نوع محتوایی که می‌خواهید پست کنید مناسب‌تر باشند.

محتوای ویدیویی جذاب ایجاد کنید

در این مرحله، از قبل باید بدانید که با چه کسی صحبت می‌کنید، چه می‌خواهید بگویید و کجا قصد دارید ویدیوهای خود را پست کنید. از این دانش برای ایجاد محتوای ویدیویی استفاده کنید که نه تنها پیام شما را به نمایش می گذارد، بلکه توجه بینندگان را جلب می کند و آنها را به تماشای ادامه دادن و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برند و پیشنهاد شما ترغیب می کند. ویدیوهای باکیفیت با داستان سرایی جذاب و تصاویری خیره کننده می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا از بقیه متمایز شود و شما را به یاد ماندنی تر کند.

اگر می خواهید محتوای ویدیویی چشم نواز ایجاد کنید، از انیمیشن استفاده کنید. چه در حال توضیح خدمات خود باشید، چه در مورد محصول خود صحبت کنید یا تاریخچه شرکت خود را به اشتراک بگذارید، ویدیوهای متحرک تقریباً امکانات بی پایانی را برای نمایش دید شما به صفحه نمایش ارائه می دهند.

ویدیوهای خود را آپلود و تبلیغ کنید

برنامه ای برای آپلود و تبلیغ ویدیوهای خود در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی و در وب سایت کسب و کار خود ایجاد کنید. همه محتوای خود را به یکباره پست نکنید، یک کمپین طولانی تر با پست ها و انتشارات منظم اجرا کنید تا علاقه و تعامل بیشتری ایجاد کنید. پست های شما به دنبال کنندگان شما می رسد، اما برای دستیابی به مشتریان بالقوه جدید که با برند شما آشنا نیستند، کمپین های تبلیغاتی هدفمند را در پلتفرم های مختلف نیز اجرا کنید.

هنگام برنامه ریزی استراتژی بازاریابی ویدیویی خود، وب سایت شرکت خود را فراموش نکنید. افزودن ویدئو به صفحات فرود و پست های وبلاگ، محتوای شما را برای بازدیدکنندگان متنوع تر و جذاب تر می کند و می تواند نرخ تبدیل را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

برای یافتن چیزهایی برای بهبود، معیارهای ویدئو را زیر نظر بگیرید

در نهایت، به یاد داشته باشید که هر استراتژی بازاریابی ویدیویی را می توان بهبود بخشید. نیازها و انتظارات مشتریان دائماً در حال تغییر است، بنابراین مهم است که نتایج تلاش‌های بازاریابی خود مانند تعداد بازدیدها، اشتراک‌گذاری‌ها و نظرات را به دقت زیر نظر داشته باشید. این به شما کمک می کند ببینید چه چیزی موثر است و نقاطی را که به خوبی مورد انتظار عمل نمی کنند مشخص کنید.

اگر می‌خواهید مرتبط بمانید و با رقبای خود عقب نمانید، باید آماده باشید که در صورت بازخورد منفی یا مسائلی مانند نرخ مشارکت پایین، واکنش سریع نشان دهید. به خاطر داشته باشید که هدف بازاریابی ویدیویی لزوماً به دست آوردن هرچه بیشتر بازدیدهای ممکن نیست، بلکه هدف قرار دادن مخاطبان مناسب و افزایش نرخ تبدیل است.

استراتژی بازاریابی ویدئویی چیست؟
یک استراتژی محتوای ویدیویی خوب چه مزایایی دارد؟

بهبود روابط با مشتری و وفاداری به برند. بازاریابی ویدیویی فقط افزایش تعداد فروش نیست. با محتوای باکیفیت و مرتبط، می‌توانید تصویر برند حرفه‌ای و قابل اعتمادی بسازید که مشتریان بالقوه را ترغیب کند تا پیشنهاد شما را نسبت به رقبای شما انتخاب کنند.

وفاداری به برند می تواند عامل بسیار مهمی در فرآیند تصمیم گیری خرید باشد، بنابراین ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان می تواند در دراز مدت بسیار سودمند باشد.نرخ تبدیل بالاتر. ویدئوها، به ویژه ویدئوهای متحرک، می‌توانند حتی مفاهیم پیچیده را به روشی بسیار ساده‌تر و جذاب‌تر از متن ارائه دهند. این بدان معنی است که آنها نیز قانع کننده تر هستند.

با یک ویدیو، می توانید خیلی بیشتر از گفتن یک خریدار بالقوه در مورد محصول خود انجام دهید، می توانید به آنها نشان دهید که دقیقاً چیست، چگونه کار می کند و چرا به آن نیاز دارند.

ویدیوهای بازاریابی می توانند به شما در دستیابی به مخاطبان جدید کمک کنند. یک ویدیوی سرگرم کننده و چشم نواز یک راه عالی برای ایجاد آگاهی و شناخت برند است. بسیاری از کاربران رسانه‌های اجتماعی محتوایی را که سرگرم‌کننده یا جالب می‌دانند دوست دارند و به اشتراک می‌گذارند، حتی اگر در آن زمان لزوماً به محصولات یا خدمات شما علاقه نداشته باشند. در مقایسه با بازاریابی ویدیویی، مقالات بسیار کمتر احتمال دارد به اشتراک گذاشته شوند و ویروسی شوند.

آیا به یک استراتژی بازاریابی محتوای ویدیویی نیاز دارید؟

اگر می خواهید از ویدئوها برای تبلیغ کسب و کار خود، افزایش دید برند خود و دستیابی به مشتریان جدید استفاده کنید، داشتن یک استراتژی بازاریابی ویدئویی خوب بر اساس تحقیقات بازار بسیار مهم است. با توجه به اینکه روزانه هزاران ساعت ویدیو به تنهایی در یوتیوب آپلود می شود، ایجاد محتوای منحصر به فرد و به یاد ماندنی کار آسانی نیست. اما با یک استراتژی صحیح و برنامه ریزی دقیق، ویدئوها می توانند کمک بزرگی برای دستیابی به اهداف شما مانند تبلیغ محصول جدید، افزایش فروش یا تشویق مشتریان بالقوه به بازدید از وب سایت شما باشند.

در حالی که همیشه نمی توان پیش بینی کرد که آیا یک کمپین موثر خواهد بود، انتخاب انواع ویدیو و روش های تبلیغاتی که با برند و ترجیحات مشتری شما همسو باشد می تواند شانس موفقیت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

محتوای ویدیویی خود را با انیمیشن منحصر به فرد کنید

قبل از اینکه مشتریان بالقوه شما ویدیوهای شما را تماشا کنند و به هر طریقی به آنها پاسخ دهند، باید راه هایی را برای جلب توجه آنها و جلب علاقه آنها بیابید. در غیر این صورت، محتوای شما به سادگی در میان ویدیوهای بی شمار دیگری که در رسانه های اجتماعی ارسال می شود ناپدید می شود.

به همین دلیل است که استفاده از انیمیشن در بازاریابی ویدیویی در بین مشاغل کوچک و بزرگ بسیار محبوب شده است. این به شما امکان می دهد خلاق باشید و محتوای شما را چشم نوازتر و جذاب تر می کند.

در استودیو تیزرآفیک، ما می‌توانیم به شما در برنامه‌ریزی ویدیوهای متحرک یا تبدیل ایده‌هایتان به انیمیشن‌های جذاب و زیبا کمک کنیم. ما تجربه و ابزار لازم را برای مقابله با پیچیده ترین پروژه ها با نتایج باورنکردنی داریم! بگذارید بدانیم که چه کارهایی می توانیم برای شما انجام دهیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up