قبل از شروع استوری برد انیمیشن ها در بازاریابی کمی در مورد داستان سرایی صحبت می کنیم: داستان سرایی درست در ابتدا بخشی از زندگی ما می شود، زمانی که در کودکی به داستان هایی گوش می دهیم یا می خوانیم که قرار است به ما آموزش دهند و سرگرم شوند.

بر کسی پوشیده نیست که یک افسانه گیرا با یک پیام اخلاقی در هم تنیده بهتر از معرفی مستقیم حقایق، قوانین یا عقاید در گسترش افق‌های ما کار می‌کند. و حدس بزنید بازاریابان نیز آن را می دانند. داستان سرایی به سادگی از نیاز طبیعی ما به اشتراک گذاری و شنیدن داستان ها به خوبی استفاده می کند.

داستان سرایی در بازاریابی چیزی جز گفتن داستان هایی به جذابیت افسانه ها نیست. هدف اصلی آنها این است که یک قهرمان کاریزماتیک اما محجوب محصول یا خدمات شما را در چارچوب یک طرح جذاب ارائه دهند.

فقط پتانسیل تجسم یک داستان بازاریابی برای مشتریان خود را تصور کنید. اگر می توانستند نه تنها به آن گوش دهند، بلکه آن را در قالب یک فیلم انیمیشن نیز تماشا کنند چه؟

با استفاده از یک انیمیشن داستانی برای بازاریابی خود را متمایز کنید

هدف اصلی همه ارتباطات بازاریابی، جذب مشتری است و همیشه خواهد بود. برای انجام این کار باید در میان رقبای خود متمایز شوید. اگر داستان سرایی نبود، تنها چیزی که باید به مشتریان ارائه کنیم، مجموعه ای از حقایق محصول بود که هر کدام غیراصیل و خسته کننده به نظر می رسند.

با استفاده از یک انیمیشن داستانی خود را متمایز کنید

داستان‌های متحرک با معرفی شخصیت‌های رنگارنگ و جذاب که به محصول شما شخصیت می‌دهند، به برقراری ارتباط بین مخاطبان کمک می‌کنند و آن را قابل ربط می‌کنند.

به جای تکرار مجدد تکنیک های بازاریابی که سال ها از آن استفاده کرده اید، چرا پتانسیل های جدید داستان های انیمیشن را کشف نکنید؟ می‌توانید برند خود را ادویه‌ای کنید و آن را منحصربه‌فرد کنید، چه با گنجاندن یک ویدیوی توضیح‌دهنده، یک ویدیوی متحرک نام تجاری یا حتی یک مجموعه کارتونی کامل مرتبط با خدمات خود، در استراتژی خود بگنجانید. و ترجیحاً این کار را قبل از اینکه رقابت شما انجام دهد انجام دهید.

مخاطب خود را برقصانید

قدرت داستان سرایی در توانایی آن در وادار ساختن گیرندگان داستان به ایجاد ارتباط عاطفی با برند نهفته است. داستان های متحرک به برقراری ارتباط بین مخاطب و آنچه که تبلیغ می شود کمک می کند. با معرفی کاراکترهای رنگارنگ و جذاب، به محصول شما شخصیت می بخشند و آن را قابل ارتباط می کنند.

یک داستان خوب طراحی شده نه تنها محصول شما را در ذهن مشتریان شما قرار می دهد، بلکه تجربه ای را به آنها ارائه می دهد که از مشارکت در آن خوشحال می شوند. هنگام برنامه ریزی داستان خود، احساساتی را که می خواهید بینندگان پس از تماشای آن احساس کنند، در نظر بگیرید. آیا دوست دارید آنها هیجان زده، سرگرم، کنجکاو، راحت شوند یا شاید به سادگی می خواهید آنها احساس امنیت کنند؟ به یاد داشته باشید که انیمیشن در مورد احساسات می تواند هم بسیار صریح و هم بسیار ظریف باشد.

مخاطب خود را برقصانید

یک داستان خوب طراحی شده نه تنها محصول شما را در ذهن مشتریان شما قرار می دهد، بلکه تجربه ای را به آنها ارائه می دهد که از مشارکت در آن خوشحال می شوند.

در نهایت، یک مزیت استثنایی دیگر داستان سرایی را فراموش نکنیم. اطلاعات شما به طور موثر در آگاهی مخاطبان شما فرو خواهد رفت. برای اکثر مردم به خاطر سپردن اطلاعات ارائه شده در قالب یک داستان آسان تر از آن است که به سادگی در یک لیست برشمرده شده یا به عنوان یک سند متنی کسل کننده نوشته شود.

بر درک مشتریان از محصول خود کنترل داشته باشید

ضرب المثل چینی می گوید: “یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد”. با این حال، در استودیو تیزرآفیک، داستان سرایی تصویری در مقایسه با کتاب یا رادیو مانند سینما یا تلویزیون است که ما به راحتی انجام می دهیم. و همچنین در پذیرش راحت‌تر است، جذاب‌تر است و می‌تواند مخاطبان بیشتری را جذب کند.

بر درک مشتریان از محصول خود کنترل داشته باشید

برای اکثر مردم به خاطر سپردن اطلاعات ارائه شده در قالب یک داستان آسان تر از آن است که به سادگی در یک لیست برشمرده شده یا به عنوان یک سند متنی کسل کننده نوشته شود.

متخصصان انیمیشن نه تنها طرح های جذابی را ابداع می کنند، بلکه داستان های خود را نیز به شیوه ای زیبا و بدیع ارائه می دهند. همه عناصر یک روایت انیمیشن، یعنی شخصیت‌ها، ماجراجویی‌هایشان، داستان‌های پس‌زمینه‌شان، صحنه، تضادهای مشخص شده همراه با راه‌حل‌هایشان، در افسانه بازاریابی همکاری می‌کنند تا مخاطب را به یاد بیاورد و محصول یا خدمات شما را دوست داشته باشد. شما ارائه می دهید

بر درک مشتریان از محصول خود کنترل داشته باشید

آخرین اما نه کم اهمیت، در انیمیشنی که به صورت پویا ایجاد شده است، این شما هستید که تصمیم می گیرید در مورد کالاهای عرضه شده در بازار چه گفته شود و چگونه. به عبارت دیگر، شما کنترل کاملی بر درک مخاطب دارید.

دنیایی متحرک برای برند خود بسازید

انیمیشن ابزاری عالی برای تبلیغات خلاقانه است. آزادی تقریباً نامحدودی به سازندگان ویدیو می دهد. هیچ مرزی در مورد اینکه شخصیت ها چه کسانی هستند، چقدر درگیر حرکت است یا اینکه محیط واقع گرایانه یا انتزاعی است وجود ندارد. تناسبات و قاب ها را می توان به دلخواه تغییر داد و هر صحنه می تواند چیزهایی را نشان دهد که در زندگی روزمره نامرئی یا وجود ندارند.

دنیایی متحرک برای برند خود بسازید

همه عناصر یک روایت متحرک در افسانه بازاریابی همکاری می کنند تا مخاطب را به یاد داشته باشد و محصول یا خدماتی که ارائه می دهید دوست داشته باشد.

داستان سرایی متحرک امکان یک بازی جذاب بین بینندگان و سازندگان را فراهم می کند. رمزگشایی تداعی ها، نمادها و کدهای فرهنگی می تواند رضایت زیادی را برای مخاطبان شما ایجاد کند. مشتریان بالقوه شما می توانند به شناخت و درک آنها افتخار کنند و بنابراین احتمال بیشتری برای حفظ اطلاعات دریافتی دارند. این دنیای متحرکی که شما ایجاد می‌کنید، می‌تواند ایده‌ی نام تجاری شما را به طور موثر منتقل کند.

انیمیشن ها معمولاً به عنوان سرگرمی کودکان در نظر گرفته می شوند زیرا پیام های ساده شده ای را منتقل می کنند. با این حال، یک انیمیشن به ظاهر ساده می تواند در عین حال یک داستان بصری جاه طلبانه و فشرده باشد که گروه های مختلف دریافت کنندگان را هدف قرار می دهد.

دنیایی متحرک برای برند خود بسازید

هیچ مرزی در مورد اینکه شخصیت ها چه کسانی هستند، چقدر درگیر حرکت است یا اینکه محیط واقع گرایانه یا انتزاعی است وجود ندارد.

گنجاندن داستان‌سرایی متحرک در استراتژی‌های بازاریابی به شما کمک می‌کند مشتریان بالقوه‌ای را با ارائه چیزی که اکثر رقبای شما انجام نمی‌دهند به آنها جلب کنید یک تجربه داستانی هیجان‌انگیز. مطمئن شوید که داستانی برای گفتن در مورد محصول خود دارید و آن را با استفاده از انیمیشن بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up