به مدت یک قرن، تبلیغات همیشه یکی از عملکردهای اصلی اکثر کسب و کارها بوده است، و از آنجایی که تلویزیون، اینترنت و تلفن های هوشمند معرفی شده اند و به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته اند، معرفی برندها و محصولات شما سخت تر و مهم تر از همیشه بوده است.

در این شرایط است که استفاده از انیمیشن در تبلیغات افزایش یافته است. انیمیشن به دلیل توانایی آن در ارائه جایگزینی بسیار مقرون به صرفه تر برای تبلیغات سنتی، توانایی آن در جذب مخاطبان شما و بسیاری از مزایای دیگر، در بیشتر جایگاه ها سودمند است. به همین دلیل است که در هر روز ممکن است ده‌ها تبلیغ متحرک را به صورت آنلاین، در تلویزیون و تلفن خود مشاهده کنید.

بنابراین، چه دلایلی باعث محبوبیت تبلیغات انیمیشن شده است؟ چگونه از تبلیغات متحرک استفاده کنیم؟ نمونه هایی از تبلیغات ویدئویی متحرک موفق چیست؟ در این مقاله به همه این سوالات و موارد دیگر پاسخ خواهیم داد!

دلایل استفاده از انیمیشن در تبلیغات:
1. استفاده از تبلیغات متحرک موثر است

استفاده از تبلیغات متحرک بسیار موثر است و بازگشت سرمایه بسیار خوبی دارد و به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها از انیمیشن در تبلیغات خود استفاده می کنند. تبلیغات بنری متحرک «قابلیت‌های جلب توجه بهتری دارند و یادآوری بالاتر، مطلوب‌تر و قصد کلیک بالاتری نسبت به تبلیغات استاتیک ایجاد می‌کنند». طبق یک مطالعه و این فقط نشان می دهد که استفاده خلاقانه از انیمیشن ها چقدر می تواند در تبلیغات و برندسازی موفق باشد. دقیقاً به همین دلیل است که شرکت ها از انیمیشن‌ استفاده می‌کنند.

2. همه کاره و متنوع بودن

انیمیشن ها هم از نظر استفاده و هم از نظر بودجه بسیار متنوع هستند. شما می توانید یک انیمیشن تبلیغاتی بنری نسبتا ارزان بسازید، می توانید یک انیمیشن بسیار گران قیمت 30 ثانیه ای برای تلویزیون و هر چیزی در این بین ایجاد کنید. این تطبیق پذیری هم در استفاده و هم در بودجه به این معنی است که هم شرکت های بزرگ و هم شرکت های کوچک می توانند از تبلیغات متحرک در حد توان خود بهره ببرند.

3. تبلیغات خود را متمایز کنید

اصالت و خلاقیت راه های عالی برای برجسته کردن شرکت و برند شما هستند، اینجاست که انیمیشن ها واقعاً می درخشند. از آنجایی که هیچ محدودیت فیزیکی وجود ندارد، می توانید در هنگام ایجاد انیمیشن، هر چقدر که می خواهید تخیلی کار کنید. لازم نیست نگران مجموعه ها، قوانین فیزیک یا هر چیز دیگری باشید. شما فقط توسط تخیل خود محدود شده اید.

علاوه بر این، در حالی که استفاده از انیمیشن ها در تبلیغات در حال افزایش محبوبیت است، هنوز به طور گسترده در سراسر صفحه استفاده نشده است. وقتی از انیمیشن با کیفیت بالا در تبلیغات خود استفاده می کنید، شرکت شما از رقبایی که از اشکال عمومی تر تبلیغات استفاده می کنند متمایز می شود.

4. مقرون به صرفه است

از قضا، بیشتر مردم فکر می کنند هزینه انیمیشن بیشتر از آن است. به همان اندازه که انیمیشن زیبا و پیچیده گران است، یک روز کامل فیلمبرداری تجاری در زندگی واقعی نیز گران است. برای تبلیغات با استفاده از بازیگران واقعی به گروه، مجموعه، گریم، استعداد، ویراستار و بسیاری منابع دیگر نیاز است.

به بیان دیگر، هزینه در اینجا نسبی است. مطمئناً، اگر قصد دارید تبلیغات متحرک را با تبلیغات متنی مقایسه کنید، تبلیغات متحرک بسیار گران‌تر خواهد بود. اما اگر بخواهید تبلیغات متحرک را با تبلیغات با استفاده از بازیگران واقعی مقایسه کنید (که مقایسه بسیار منصفانه‌تری است)، متوجه خواهید شد که تبلیغات انیمیشن بسیار مقرون به صرفه‌تر است.

تاثیر انیمیشن در تبلیغات
نکاتی برای استفاده از انیمیشن در تبلیغات:

ایجاد یا استفاده از تبلیغات ویدیویی متحرک در کمپین های شما مطمئناً می تواند ایده خوبی باشد (مشاهده مقاله نحوه ایجاد کمپین انیمیشنی) و مزایای منحصر به فردی را ارائه می دهد که در این مقاله به آنها اشاره کردیم. اما نکاتی وجود دارد که اگر می‌خواهید از این رسانه استفاده کامل را ببرید، باید آن‌ها را رعایت کنید و در این بخش به برخی از آنها می‌پردازیم.

1. نحوه بیان یک داستان را در نظر بگیرید

بیان یک روایت واقعاً جالب به شما کمک می کند تا مخاطب را درگیر کنید. با به اشتراک گذاشتن پیامی صمیمانه و نشاط آور با محصولات و مارک های خود، می توانید شرکت خود را انسانی کنید و خدمات و محصولات خود را جذاب تر کنید.

به طور متناقض، با تلاش برای ایجاد یک ارتباط عاطفی و ایجاد اعتماد با مخاطبان خود به جای اینکه صرفاً یک محصول به آنها بفروشید، موفقیت بیشتری در فروش محصولات خواهید داشت. نه تنها این، بلکه شما همچنین خواهید دید که برندهای شما چه چیزی را نشان می دهند و تأثیر ماندگاری از خود به جا می گذارید.

2. تبلیغات متحرک را با مخاطب هدف تطبیق دهید

حتی اگر این یکی از معتبرترین و پر صحبت ترین اصول بازاریابی است، ضروری است که اهمیت آن را دست کم نگیرید.

در واقع، حتی بهترین، با کیفیت‌ترین و گران‌ترین تبلیغات ویدئویی متحرک به شما کمکی نمی‌کند، اگر فیلمنامه، سبک انیمیشن و پیام‌های خود را برای هدف قرار دادن مخاطب خاص تنظیم نکنید. شما باید به همان اندازه دانش کسب کنید. شما می توانید در مورد مشتریان و مشتریان بالقوه خود. از سرگرمی های آنها گرفته تا علایق و درآمد آنها، هر تکه اطلاعاتی در تنظیم ویدیوی بازاریابی متحرک شما برای جذابیت بهتر آنها مهم است.

3. طراحی صدا ضروری است

حفظ توجه بینندگان، ترغیب آنها به تماشای تمام طول مسیر، و متقاعد کردن آنها برای پذیرش برند شما یا خرید محصولات شما، اهداف اصلی هر تبلیغات متحرک است. برای دستیابی به این اهداف، همانقدر که خود انیمیشن مهم است، طراحی صدایی که آن را همراهی می کند نیز به همان اندازه مهم است.

افزودن جلوه‌های صوتی به ویدیوهایتان مانند صداگذاری، گزیده‌هایی از آهنگ‌ها، یا جلوه‌های صوتی خلاقانه‌تر باعث جذاب‌تر تماشای آگهی‌های تبلیغاتی می‌شود. علاوه بر این، ادغام آنها نسبتاً آسان و ارزان است. همانطور که در مثال‌های خود نشان دادیم، می‌توانید با ترکیب انیمیشن‌های تبلیغاتی و طراحی صدای خوب به تبلیغات عالی دست پیدا کنید.

4. انیمیشن را واقعاً متمایز کنید

ممکن است واضح باشد، اما اگر می خواهید از تبلیغات متحرک استفاده کنید، مواد باید از بالاترین کالیبر باشند، تصاویر باید خیره کننده باشند، و انتقال ها باید یکپارچه و با دقت طراحی شوند. بسیاری از کسب‌وکارها در به‌کارگیری استراتژی بازاریابی کم‌هزینه برای دستیابی به سودهای فوری، اشتباه می‌کنند. اما، این استراتژی به راحتی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

یک تبلیغ ویدیویی با کیفیت بالا و متحرک که توسط یک استودیوی انیمیشن سازی قابل اعتماد ایجاد شده است، احتمالاً در صورت استفاده صحیح از ده تبلیغ با کیفیت پایین مؤثرتر است. این را در نظر داشته باشید: بینندگان و مشتریان بالقوه کیفیت تبلیغات متحرک را با کیفیت محصولات، برندها و شرکت شما مرتبط می‌کنند.

5. از اینکه شجاع و خلاق باشید نترسید

هنگامی که از طنز به طور موثر استفاده شود، می تواند یک استراتژی فوق العاده برای افزایش تعامل مخاطب و ایجاد شناخت برند باشد. یک خط پانچ، انیمیشن عجیب و غریب، یا یک جهت هنری خلاقانه می تواند بیننده را جذب کند و برند شما را بسیار بیشتر شناسایی کند.

به خاطر داشته باشید که حتی اگر در حال بازاریابی یک محصول “جدی” هستید، ممکن است از طنز به نفع خود استفاده کنید. خلاقیت و شوخ طبعی می تواند راه های عالی برای جذاب تر کردن خدمات پیچیده برای مشتریان بالقوه، به ویژه در پلتفرم های رسانه های اجتماعی باشد.

مدت زمان یک آگهی تجاری چقدر طولانی باشد؟
سوالات متداول انیمیشن در تبلیغات:
چگونه از انیمیشن در تبلیغات استفاده می شود؟

استفاده از انیمیشن در تبلیغات بسیار گسترده است: از اینفوگرافیک گرفته تا بنرها و ویدیوها، راه های زیادی وجود دارد که یک شرکت می تواند از انیمیشن در کمپین های تبلیغاتی خود استفاده کند.

انیمیشن در بازاریابی به چه معناست؟

انیمیشن ها در بازاریابی به بنرها، ویدئوها، گیف ها و اینفوگرافیک ها اشاره دارند که می توانند برای تبلیغ محصولات و خدمات خاص، گفتن داستان های برند و ارائه اطلاعات به مشتریان و مشتریان بالقوه مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از انیمیشن در بازاریابی امری متداول و بسیار متنوع است و چه یک کسب و کار کوچک یا بزرگ باشید، می توانید از آن در کمپین های خود استفاده کنید.

انیمیشن از چه نظر به بازاریابی و تبلیغات کمک می کند؟

خواه یک بنر انیمیشن کارتونی یا محتوای ویدیویی باشد، انیمیشن می تواند به شما کمک کند تا مخاطبان زیادی را جذب کنید، توجه آنها را جلب کنید و آنها را به محصولات و خدمات خود علاقه مند کنید. اساساً، انیمیشن ها کمپین های بازاریابی را بسیار مؤثرتر می کنند. برای مثال، ویدئوهای تجاری متحرک در سال‌های اخیر موفقیت زیادی کسب کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up