تبلیغات مؤثر نه تنها قادر به دستیابی به مشتریان هستند، بلکه می توانند آنها را متقاعد کنند که اقدامات خاصی مانند خرید محصولات تبلیغ شده و حمایت از هدفی که توسط یک کمپین اجتماعی خاص تبلیغ می شود انجام دهند. اما چه چیزی اثربخشی تبلیغات تلویزیونی را تعیین می کند؟

جنبه‌های زیادی در تولید ویدیوی تبلیغاتی وجود دارد که در این زمینه مهم هستند، اما امروز ما فقط به یکی از آنها نگاه دقیق‌تری خواهیم داشت: مدت زمان تبلیغات تلویزیونی. مدت زمان یک آگهی تجاری چقدر باید باشد تا در کار خود موفق باشد؟ آیا چیزی به نام طول تبلیغات تلویزیونی مناسب وجود دارد؟

طول مناسب برای تبلیغات تلویزیونی چقدر است؟

طول زمان مناسب برای تبلیغات تلویزیونی چقدر است؟

بیایید با پاسخ به یک سوال اساسی شروع کنیم: آیا یک طول درست وجود دارد که همه تبلیغات تلویزیونی باید آن را هدف قرار دهند؟ مطمئنا اگر پاسخ قطعی برای این سوال وجود داشت، همه تبلیغ کنندگان آن را در کمپین های خود پیاده می کردند. در واقع، اینکه آیا می‌توانید از یک آگهی بازرگانی کوتاه‌تر یا طولانی‌تر بهره ببرید، باید در ارتباط با محتوا و هدف آن قضاوت شود. این به این معنی است که مدت زمان تبلیغ شما باید با میزان حرف شما تنظیم شود.

میانگین مدت زمان تبلیغات تلویزیونی چقدر است؟

در حالی که رایج ترین مدت زمان تبلیغات تلویزیونی در حال حاضر 30 ثانیه است، یافتن تبلیغات طولانی تر یا کوتاه تر نیز مشکلی نیست. به نظر می رسد مدت زمان بهینه برای ارائه محتوای جذاب و حفظ توجه بیننده باشد. نکته مهم دیگری که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد مدت زمان تبلیغات تلویزیونی خود در نظر داشته باشید این است که نه تنها به ظرفیت تولید بلکه ظرفیت پخش نیز مربوط می شود.

در نتیجه، پخش کنندگان در نقاط مختلف جهان می توانند قوانین خود را در مورد حداقل و حداکثر مدت زمان تبلیغ معرفی کنند. برای مثال، پخش‌کنندگان در بریتانیا تمایل دارند تبلیغاتی را بپذیرند که 10 ثانیه یا مضرب 10 ثانیه طول می‌کشد، زیرا فضای تبلیغات تلویزیونی در دسترس است (منبع: thinkbox.tv).

موثرترین طول برای تبلیغات تلویزیونی چیست؟

در بازاریابی مدرن، پذیرفته شده است که یکی از مؤثرترین اشکال تبلیغات، داستان سرایی است. ایده کلی این است که اگر داستان خود را به شیوه ای درست بیان کنید، بینندگان را مجذوب خود می کند و آنها را برای ادامه تماشا و در نتیجه شنیدن پیام شما ترغیب می کند. این بدان معناست که تبلیغی که داستانی را روایت می‌کند می‌تواند بدون از دست دادن اثربخشی، کمی طولانی‌تر باشد.

از طرف دیگر، اگر فقط یک پیام کوتاه و مختصر برای انتقال دارید، به عنوان مثال، می‌خواهید محصولی را همراه با دعوت به اقدام ارائه دهید، اما آن را در قالب یک آگهی تجاری طولانی‌تر ارائه می‌کنید، دو خطر عمده وجود دارد. از دست دادن مصرف کنندگان بالقوه یا پول. به یاد داشته باشید که محتوای بیش از حدی که مستقیماً با هدف تبلیغ شما مرتبط نیست می تواند بینندگان را گیج و خسته کند.

با قرار دادن پیام خود در انتهای چنین تبلیغاتی، در معرض خطر از دست دادن علاقه بینندگان قبل از رسیدن به بخش مهم هستید. با این حال، قرار دادن آن در ابتدا می‌تواند بقیه تبلیغات را بیهوده کند، به این معنی که پول خود را برای تولید محتوایی که تبدیل نمی‌کند هدر می‌دهید.

به طور خلاصه، تبلیغات تلویزیونی تنها زمانی مؤثر هستند که اطلاعات درست را به روش صحیح ارائه کنند. این را هنگام برنامه ریزی تبلیغات تلویزیونی خود در نظر داشته باشید و به طولی پایبند باشید که به شما امکان می دهد هر آنچه را که نیاز دارید بگویید بدون اینکه بی جهت از موضوع منحرف شوید.

مدت زمان یک آگهی تجاری چقدر طولانی باشد؟

در حالی که هیچ محدودیتی برای مدت ویدیوی تبلیغاتی که می توانید تولید کنید وجود ندارد، باید به خاطر داشته باشید که برای نمایش در تلویزیون، تبلیغات شما باید با فضای تبلیغاتی موجود مطابقت داشته باشد. بسته به موقعیت مکانی شما و پخش کننده، یک وقفه تبلیغاتی می تواند تا 5 یا حتی 8 دقیقه طول بکشد. این بدان معناست که اگر بخواهید یک تبلیغ تلویزیونی چند دقیقه ای بسازید، از نظر تئوری، هیچ چیز مانع شما نمی شود. با این حال، سوالی که باقی می‌ماند این است که آیا این چیزی است که ارزش سرمایه‌گذاری در آن را دارد یا خیر.

بیشتر بینندگان به تبلیغات توجه نمی‌کنند مگر اینکه چیزی توجه آنها را جلب کند، بنابراین ایجاد چیزی کوتاه‌تر اما متمایز می‌تواند در درازمدت بسیار مفیدتر باشد.

مدت زمان یک آگهی تجاری چقدر طولانی باشد؟
این محتوای تبلیغ است که اهمیت دارد!

بر اساس همه چیزهایی که در بالا در مورد آن صحبت کردیم، می‌توانیم با خیال راحت نتیجه بگیریم که هیچ ارتباط مستقیمی وجود ندارد که بی‌تردید طول تبلیغات تلویزیونی را با تأثیرگذاری آن مرتبط کند. در حالی که به طور غریزی، به نظر می رسد که تبلیغات کوتاه تر کار آسان تری برای دستیابی به مخاطبان شما دارد، به همان اندازه احتمال دارد که یک ویدیوی تبلیغاتی طولانی تر با داستان سرایی عالی پیدا کنید که بتواند بینندگان را به طور بسیار مؤثرتری مجذوب و متقاعد کند.

راز تبلیغات موفق در نحوه ارائه پیام خود نهفته است

محتوای غیرجذاب مشتری بالقوه را به مشتری پولی تبدیل نمی‌کند، حتی اگر در یک ویدیوی کوتاه وجود داشته باشد، در حالی که خلاقیت، منحصربه‌فرد بودن و وضوح حتی با تبلیغات کمی طولانی‌تر پاداش می‌گیرد.

از انیمیشن در تبلیغات تلویزیونی خود استفاده کنید تا آن را متمایز کنید

انیمیشن امکانات نامحدودی را در زمینه تولید ویدیوهای تبلیغاتی منحصر به فرد و چشم نواز ارائه می دهد. حتی اگر اولین چیزی که هنگام فکر کردن به انیمیشن به ذهن می‌رسد، اغلب محتوایی است که کودکان را هدف قرار می‌دهد، می‌توان از آن در کمپین‌های بازاریابی برای هر صنعت و هر گروه سنی با موفقیت زیادی استفاده کرد.

مراحل ضروری برای ایجاد تبلیغات تلویزیونی موثر
  • با مخاطبان هدف خود صحبت کنید
  • یک داستان جذاب بسازید
  • روی پیام خود تمرکز کنید
  • از داستان برند خود استفاده کنید
میانگین وقفه تبلیغات تلویزیونی چقدر است؟

طول یک وقفه تبلیغاتی می تواند از پخش کننده ای به پخش کننده دیگر متفاوت باشد، اما معمولاً حدود 2 یا 3 دقیقه است. این وقفه ها شامل تبلیغات شرکت های خارجی و همچنین مطالب تبلیغاتی خود پخش کننده است.

 

میانگین مدت وقفه های تبلیغاتی در یک برنامه تلویزیونی 1 ساعته چقدر است؟

بر اساس داده‌های موجود توسط Statista، میانگین زمان برای آگهی‌های بازرگانی که توسط کانال‌های تلویزیونی اصلی در ایالات متحده در دسترس قرار می‌گیرد، از 12 تا 17 دقیقه در ساعت متغیر است.

چه چیزی بر هزینه تبلیغات تلویزیونی تأثیر می گذارد؟

در حالی که مجموعه کاملی از موارد وجود دارد که بر هزینه تبلیغات تلویزیونی تأثیر می گذارد، از نظر طول آنها، قابل ذکر است که:

  • تولید یک آگهی طولانی‌تر به سادگی گران‌تر است
  • پخش یک آگهی بازرگانی طولانی تر مستلزم پرداخت هزینه پخش بیشتر است.

به طور خلاصه، اگر یک آگهی طولانی‌تر افزایش واقعی بازده سرمایه‌گذاری را برای ما تضمین نکند، ممکن است تولید آن به جای تبلیغات کوتاه‌تر مقرون به صرفه نباشد.

چگونه یک تبلیغات تلویزیونی متحرک بسازیم که نتیجه دهد؟

در استودیو تیزرآفیک، ما سال ها تجربه ایجاد ویدیوهای متحرک چشم نواز و الهام بخش برای اهداف مختلف، از جمله کمپین های بازاریابی، داریم. ما می‌توانیم در پروژه‌تان در هر مرحله به شما کمک کنیم تا تبلیغی تولید کنید که کسب‌وکار شما را به سطح بالاتری برساند! با ما تماس بگیرید، و بیایید در مورد اینکه چگونه می توانیم در تبلیغات تلویزیونی بعدی شما با هم کار کنیم صحبت کنیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up