فروش محصولات به صورت آنلاین برای مشاغل تجارت الکترونیک می تواند دشوار باشد. بازدیدکنندگان نمی توانند محصولات را به صورت فیزیکی ببینند، آن را ببرند یا آن را حس کنند. انتقال ارزش واقعی محصولات با توضیحات متنی و تصاویر ساده دشوار است.

به همین دلیل، مشاغل تجارت الکترونیک شروع به استفاده از انیمیشن ها در طراحی وب سایت و بازاریابی خود برای جذب مشتری می کنند. می‌توانید از انیمیشن‌ها به‌عنوان یک تاکتیک فروش قدرتمند برای متقاعد کردن مشتریان برای کلیک بر روی دکمه «خرید» و انجام معامله استفاده کنید. اما، چگونه، ممکن است بپرسید؟ در این مقاله، همه چیزهایی که باید بدانید را مرور خواهیم کرد.

نکات کلیدی
  • ادغام انیمیشن ها در طراحی وب شما یک راه عالی برای جان بخشیدن به وب سایت شما، جذاب جلوه دادن محصولات شما و اطمینان از جذب بازدیدکنندگان شما است. راه های مختلفی برای ادغام انیمیشن ها در طراحی وجود دارد.
  • استفاده از انیمیشن در بازاریابی رواج بیشتری پیدا می‌کند و پلتفرم‌های تجارت الکترونیک نمی‌توانند این فرصت را از دست بدهند. راه های خلاقانه ای وجود دارد که می توانید انیمیشن را در تلاش های بازاریابی خود ادغام کنید و به موفقیت شگفت انگیزی دست یابید.
انیمیشن در طراحی وب سایت تجارت الکترونیک

در فروشگاه‌ها، روش‌های خلاقانه زیادی برای جذب مشتریان وجود دارد، از جمله ویترین، تبلیغات، کالاها و فروشندگان. فقدان همه این گزینه ها محدودیت هایی را برای تجارت آنلاین ایجاد می کند. اگر نمی توانید یک فروشنده خوب یا از طریق قرار دادن دقیق محصول استخدام کنید، چگونه می توانید شخصی را متقاعد کنید که یک محصول را بخرد؟

استفاده از انیمیشن ها ممکن است به پر کردن این شکاف و افزایش تبدیل با زنده کردن پلتفرم تجارت الکترونیک آنلاین شما کمک کند. با استفاده از انیمیشن ها در طراحی وب، می توانید توجه مشتریان بالقوه را جلب کنید، پیشنهاد فروش منحصر به فرد خود را به اشتراک بگذارید، و محصولات خود را در نور مطلوب به نمایش بگذارید. شما واقعاً گزینه های نامحدودی دارید.

راه‌های خلاقانه زیادی وجود دارد که می‌توانید انیمیشن را به طور موثر در طراحی وب‌سایت تجارت الکترونیک ادغام کنید، و در زیر، به سه مورد از رایج‌ترین آنها می‌پردازیم:

  • انیمیشن های سه بعدی: یکی از داغ ترین گرایش های تجارت الکترونیک در حال حاضر، مدل های متحرک تعاملی و همه جانبه است. آنها به ویژه در بین شرکت هایی که محصولات فیزیکی و قابل تنظیم می فروشند محبوب هستند. یک نمای سه بعدی از یک محصول به شما امکان می دهد به صورت بصری و تعاملی یک محصول را کاوش کنید و یک تجربه پیچیده ایجاد کنید. آنها در مورد محصولات شما بسیار بیشتر از کلمات می گویند و معمولاً نرخ تبدیل را افزایش می دهند.
  • گیف‌ها: گیف‌ها افزودنی‌های مؤثری در طراحی وب‌سایت شما هستند، زیرا بازدیدکننده را وادار به توجه می‌کنند، به وب‌سایت شما حیات و حرکت می‌بخشند و باعث می‌شوند وب‌سایت تجارت الکترونیک شما مانند یک تجربه برتر احساس شود. GIF ها راهی سریع و آسان برای علاقه مند نگه داشتن مخاطبان شما هستند.
  • ویدیوهای پس‌زمینه: یک ویدیوی آرام که در پس‌زمینه پخش می‌شود، رویکردی ظریف و در عین حال قدرتمند برای جلب توجه بازدیدکنندگان است. آنها را جذب می کند و محصولات و خدمات شما را بدون ایجاد اختلال بیش از حد تبلیغ می کند. از این گذشته، تعداد زیاد انیمیشن های چشمک زن ممکن است بازدیدکنندگان را تا جایی که وب سایت را ترک کنند آزار دهد. بنابراین، ویدیوهای متحرک پس‌زمینه می‌توانند یک تاکتیک تعامل فوق‌العاده باشند که می‌توان بدون زحمت از آن استفاده کرد.

نحوه استفاده از انیمیشن در تجارت الکترونیک

بازاریابی تجارت الکترونیک

بازاریابی، در اصل، به دنبال یافتن مداوم روش‌های نوآورانه برای انتقال روایت و داستان محصولات خود به مشتریان بالقوه است. برای جذب بازدیدکنندگان به وب سایت و برانگیختن علاقه آنها به یک محصول جدید، آنها به چیزی جالب، جذاب و سرگرم کننده نیاز دارند.

یک برند ممکن است از انیمیشن بازاریابی برای توضیح موثر و شیک هدف محصولات پیچیده و خدمات پیچیده استفاده کند. استفاده از انیمیشن در برنامه بازاریابی شما ممکن است به روش های مختلفی از گنجاندن آن در وب سایت شما تا گنجاندن یک انیمیشن برند کوچک در یک کمپین ایمیلی انجام شود.

در زیر، به برخی از روش‌های متداول استفاده از انیمیشن‌ها در تبلیغات برای کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک می‌پردازیم:

انیمیشن های ویدیویی توضیح دهنده (معرفی)

مشتریان می توانند ارزش محصول یا خدمات شما را با کمک یک توضیح دهنده متحرک بهتر درک کنند. برای مثال، یک ویدیوی متحرک می‌تواند نحوه استفاده از یک ویژگی محصول یا پاسخ به سؤالات متداول در مورد یک سرویس را توضیح دهد. و می تواند بسیار بهتر از متن نوشته شده باشد، که می تواند طولانی، گیج کننده و محدود باشد.

ویدیوهای توضیح دهنده معمولاً از چهار جزء اصلی تشکیل شده است:

  • موضوع اصلی که می خواهید با آن مقابله کنید
  • راه حل شما برای آن مشکل (محصول یا خدمات شما)
  • چگونه راه حل می تواند مشکل را ناپدید کند
  • و در آخر اما نه کم‌اهمیت، یک فراخوان برای اقدام (CTA) به بیننده یادآوری می‌کند که آنها نیز می‌توانند راه‌حل را به دست آورند.

توضیح‌دهنده‌های متحرک ممکن است در زمینه‌های مختلفی از جمله کمپین‌های ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت کسب‌وکار شما مورد استفاده قرار گیرند. فقط به خاطر داشته باشید که این کلیپ ها باید مختصر باشند و پیامی دقیق و مشخص را به بینندگان شما منتقل کنند. اگر قصد دارید آن را در حساب های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید، توضیح نباید بیش از یک دقیقه طول بکشد.

انیمیشن های برند

انیمیشن برند، انیمیشن مختصری است که ماهیت کسب و کار شما را به بینندگان منتقل می کند. این فراتر از توضیح ساده از طریق متن و کلمات است که تجارت الکترونیک شما چیست، بلکه در مورد ایجاد یک برند به یاد ماندنی با برانگیختن واکنش احساسی در مخاطبان از طریق استفاده از تصاویر، انیمیشن‌ها و موسیقی است.

نمونه های زیادی از شرکت ها و خرده فروشان بزرگ وجود دارد که برندهای به یاد ماندنی ایجاد می کنند. به طور منظم در مورد تمام نقاط فروش منحصر به فرد این پلتفرم‌ها، آنچه باعث می‌شود آن‌ها علامت‌گذاری شوند و چرا باید به تجارت با آنها ادامه دهید به شما یادآوری می‌شود.

یک لوگوی متحرک ممکن است در صفحه اول وب سایت شما یا در ارائه های مشتری ظاهر شود. هر جا که بخواهید بازدیدکنندگان درباره تجارت الکترونیک و محدوده محصولات شما اطلاعات بیشتری کسب کنند، مفید هستند.

انیمیشن سه بعدی

یک چیز ساده است که انیمیشن های سه بعدی را از انیمیشن های دو بعدی متمایز می کند: در انیمیشن های سه بعدی، به نظر می رسد که محصولات و فیگورها دارای عمق هستند و اگرچه انیمیشن دو بعدی تقریباً در هر شرایطی بیش از کار است، انیمیشن سه بعدی هنوز معمولاً برای اهداف زیبایی شناختی استفاده می شود. .

تبلیغات اغلب از انیمیشن های سه بعدی استفاده می کند، به ویژه برای فناوری مصرف کننده. آخرین باری که یک تبلیغ تلفن همراه جدید را دیدید، احتمالاً انیمیشن سه بعدی آن را فوق العاده جلوه داده است. در نظر بگیرید که انیمیشن سه بعدی می تواند چه چیزی را برای محصولات شما به دست آورد. پلتفرم های تجارت الکترونیکی که محصولات فناوری، محصولات لوکس و محصولات سفارشی را می فروشند، همگی از استفاده از تبلیغات متحرک سه بعدی سود می برند.

آیا استفاده از انیمیشن در تجارت الکترونیک موفقیت آمیز است؟

اگر ساعت‌ها به ایده‌های طوفان فکری و نوشتن ده‌ها پاراگراف طولانی در مورد یک محصول یا برند اختصاص داده‌اید، به احتمال زیاد تقریباً هیچ یک از مشتریان شما آن را نمی‌خوانند. اما، اگر یک ویدیوی متحرک کوچک درباره برند یا محصول خود بسازید، چی؟ این تاثیر قابل توجهی بر تعامل شما خواهد داشت و نقطه نظر برند و محصول شما را به خریداران بالقوه می رساند.

این توانایی برای جلب توجه مشتریان بالقوه و وادار کردن آنها به صرف زمان برای تعامل با برند شما بسیار قدرتمند است. اکثر شرکت های بزرگ تجارت الکترونیک به همین دلیل از انواع مختلفی از انیمیشن ها استفاده می کنند.

آیا استفاده از انیمیشن ویدیویی برای یک تجارت ارزش دارد؟

محبوب ترین پلتفرم های ویدئویی در حال حاضر یوتیوب، استوری اینستاگرام، تیک تاک، فیسبوک لایو و پخش زنده هستند. به دلیل رشد بسیار زیاد در محبوبیت، کسب‌وکارها در همه بخش‌ها استراتژی‌های بازاریابی خود را برای گنجاندن ویدیو بازبینی می‌کنند.

حتی در حالی که آنها قدرتمند هستند، تصاویر و کلمات به تنهایی هنوز ثابت هستند و با تکیه بر آنها، دسترسی به کسب و کار خود را به شدت محدود می کنید و به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کارها قبلاً ترجیح داده اند در بازاریابی خود به شدت به انیمیشن ها متکی باشند.

انیمیشن یکی از انواع ویدیوهایی است که همچنان محبوبیت پیدا می کند و هیچ نشانه ای از کاهش سرعت در آن دیده نمی شود. نه تنها به شما خلاقیت و آزادی در برندسازی، ارائه محصول و موارد دیگر می دهد، بلکه به شما کمک می کند برجسته شوید و نام تجاری خود را به یاد ماندنی کنید.

برای مشاهده نمونه انیمیشن های ما میتوانید به این صفحه مراجعه کنید یا برای مشاوره به صفحه تماس با ما و با مشاورین ما گفتگو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up