قبل از شروع در مورد کانسپت آرت کمی در مورد پایه و اساس انیمیشن صحبت می کنیم: وقتی نوبت به تولید انیمیشن می‌رسد، اغلب تمایل داریم روی فرآیند طراحی تمرکز کنیم و یکی از مراحل مهم آن کانسپت آرت را کاملاً نادیده می‌گیریم. هنر مفهومی پایه‌های طراحی انیمیشن شما را با تولید ایده‌ای ایجاد می‌کند که هدف آن به تصویر کشیدن حس بصری پروژه است و به عنوان یک نقطه مرجع برای تصویرگران و انیماتورها در کل فرآیند خلاقیت عمل می‌کند.

یک کانسپت آرتیست چه کاری انجام می دهد؟

یک کانسپت آرتیست، تصاویر و طراحی شخصیت‌ها را طراحی می‌کند که خلاصه‌ای از موضوع، کاراکتر و سکانس ها را در قالب طرح روی کاغذ بیان می‌کند. آنها همچنین به عنوان طرحی برای سایر طراحان عمل می کنند تا در طول پروژه از آنها استفاده کنند.

در مرحله اولیه، اثر هنری باید ساده اما خاص باقی بماند. در بیشتر موارد، 1 یا 2 طرح به تجسم ایده اولیه کمک می کند. برای دریافت جهت کلی خلاصه، تیم انیمیشن باید انعطاف پذیر باشد و از موضوع و خروجی مشتری خود آگاه باشد.

یک کانسپت آرتیست چه کاری انجام می دهد؟

پس از آماده شدن طرح ها، تیم پتانسیل پروژه را برای ترجمه به انیمیشن و مطابقت با دیدگاه کمیسیون بررسی می کند. در پایان طراحان برای بازخورد و تایید با مشتری مشورت می کنند.

ارتباط با استودیو انیمیشن

مشتریان اغلب طرح ها را به دلایل هنری رد می کنند و باید چندین نسخه را قبل از پذیرش یکی ببینند. از آنجایی که بازسازی و شروع دوباره می تواند بسیار زمان بر باشد، بسیار مهم است که طرح ها را بدون پیچیدگی و دقیق نگه دارید. به این ترتیب، هنرمند قادر خواهد بود بدون اتلاف وقت زیاد، طرح‌بندی‌های زیادی را ترسیم کند.

ارتباط موفقیت آمیز بین مشتری و استودیوی انیمیشن برای اجرای روان پروژه کاملاً ضروری است. توضیح دقیق انتظارات مشتری به استودیو اجازه می دهد تا یک تابلوی خلق و خوی با نمونه های مرتبط و منطبق از نمونه کارها و سایر انیمیشن های موجود در اینترنت ارائه دهد.

هنرمند با تولید تعدادی طرح متنوع و نشان دادن دیدگاه های جایگزین برای انتخاب، تخیل مشتری را تحریک می کند و به بیان نیازهای آنها کمک می کند.

ارتباط با استودیو انیمیشن

از آنجایی که کانسپت آرتیست ها اولین کسانی هستند که مسیر پروژه را تعیین می کنند، بسیار مهم است که همکاری با استودیوی انیمیشن را به روشی باز و صادقانه آغاز کنید تا مطمئن شوید که خلاصه اصلی به طور کامل درک شده است.

کانسپت آرت یا هنر تولید؟

با وجود برخی شباهت ها، کانسپت آرت بسیار متفاوت از هنر تولید است. یک هنرمند تولید کننده عناصری را تولید می کند که به حرکت در می آیند، مانند پس زمینه، مدل ها، بافت ها و انیمیشن. کانسپت آرت به سادگی یک طرح اولیه طراحی شده است.

نقش یک کانسپت آرتیست این است که به سرعت انواع ایده های طراحی خشن را ترسیم کند و در نهایت یک مرجع سبک نهایی را برای پروژه تنظیم کند تا بعداً دنبال شود. نقش یک هنرمند تولید این است که جلوه ای باکیفیت از ایده های بیان شده در کانسپت آرت ارائه دهد.

کانسپت آرت یا هنر تولید؟

کار هنرمند تولید، تحویل هنر درون محصول به منظور انیمیشن است. بنابراین، تفاوت کمی در عناصری مانند طراحی شخصیت وجود دارد. از بسیاری جهات، هنر تولید بخشی از فرآیند تولید است.

کانسپت آرت: ستون فقرات انیمیشن شما

کانسپت آرت قلب و روح انیمیشن شماست. ارتباط واضح و ثمربخش بین هنرمند، تیم طراحی و مشتری برای بحث در مورد ایده های بصری اولیه در اوایل پروژه ضروری است.

کانسپت آرت: ستون فقرات انیمیشن شما

کانسپت آرت باکیفیت و بازخورد باز تضمین می‌کند که انیمیشن مطابق با انتظارات مشتری است و مهمتر از همه، نتیجه نهایی پیامی را که آنها قصد ارسال دارند را در بر می‌گیرد.

در نهایت، کانسپت آرت اولین قدم به سمت یک انیمیشن تجاری مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up