قبل از شروع مقاله ویدئوهای پرسش و پاسخ کمی اطلاعات درمورد ارتباط با مشتری: نمی توان انکار کرد که ارتباطات خوب اساس هر رابطه بین یک شرکت و مشتریانش است. اما برای اکثر کسب و کارها، در دسترس بودن 24 ساعته برای پاسخ به سؤالات فوری و رسیدگی به مسائل بالقوه به سادگی یک گزینه نیست. آیا این بدان معناست که مشتریان شما فقط در ساعات کاری می توانند پاسخ های مورد نیاز خود را از شما دریافت کنند؟ یا بدتر از آن، یک شرکت بزرگتر با تیم های پشتیبانی و خدمات مشتریان شبانه روزی را انتخاب کنید؟ البته که نه!

به لطف وب سایت و شبکه های اجتماعی، می توانید یک پایگاه دانش قابل اعتماد و در دسترس در هر زمان برای هر کسی که به محصولات یا خدمات شما علاقه مند است ایجاد کنید. و یکی از مؤثرترین ابزارهایی که می توانید استفاده کنید، یک ویدیوی پرسش و پاسخ (FAQ Videos) است.

ویدئو پرسش و پاسخ چیست؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟ و به کدام سوالات مشتری باید پاسخ دهیم؟ در این مقاله، نگاهی دقیق به این خواهیم داشت که چگونه ویدئوهای پرسش‌های متداول می‌توانند به رشد کسب‌وکار شما کمک کنند و چگونه می‌توانید بیشترین بهره را از آنها ببرید.

ویدئوهای پرسش و پاسخ (FAQ Videos) چیست؟
ویدئوهای پرسش و پاسخ (FAQ Videos) چیست؟

اکثر وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید، چه تجاری و چه عادی، دارای صفحات پرسش‌های متداول هستند که در آن‌ها می‌توانید پاسخ متداول‌ترین سؤالات را به سرعت و در یک مکان پیدا کنید. یک ویدیوی پرسش‌ و پاسخ همان اطلاعات را ارائه می‌دهد، اما در قالب یک ویدیو، که برای مصرف‌کنندگانی که از ویدیوهای کوتاه و محتوای متحرک محبوب در بسیاری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، جذاب‌تر است.

اما افزودن ویدئو به صفحه پرسش‌های متداول تنها یکی از گزینه‌های موجود است. همین نوع محتوا می تواند کاربردهای دیگری نیز داشته باشد.

کجا می توانید از ویدئوهای پرسش و پاسخ استفاده کنید؟

از محتوای ویدیویی در صفحه سؤالات متداول خود استفاده کنید. این سبک ویدیوها می‌توانند جایگزین پاسخ‌های کتبی و رایج‌ترین سوالات مشتریان شما شوند یا در کنار آن وجود داشته باشند. با این حال، یک صفحه پرسش‌های متداول و آموزنده و بهینه‌شده می‌تواند بیش از پاسخگویی به سؤالات مشتریان بالقوه و فعلی شما انجام دهد. این می تواند به شما کمک کند تا تصویر برند خود را بسازید، در وقت کارکنان خدمات مشتری خود صرفه جویی کنید و حتی درآمد را افزایش دهید. با محتوای ویدیویی و انیمیشنی با کیفیت بالا، دستیابی به چنین نتایجی بسیار آسان تر است.

ویدیوها را به ایمیل های بازاریابی اضافه کنید. اگر می‌خواهید کمپین بازاریابی ایمیلی شما مؤثر باشد، ایمیل‌های شما باید به اندازه کافی قانع‌کننده باشند تا پاسخی را دریافت کنند. با استفاده از یک ویدیوی پرسش‌های متداول، می‌توانید همان پیام را سریع‌تر و به روشی بسیار جذاب‌تر منتقل کنید. در رسانه های اجتماعی محتوای آموزنده و روابط بلندمدت با مشتریان فعلی خود ایجاد کنید و مشتریان جدید را به محصولات و یا خدمات خود علاقه مند کنید.

ویدئوهای سوالات متداول را به صفحات محصول خود اضافه کنید. توضیحات محصول می تواند دقیقاً این کار را انجام دهد و محصولات شما را توصیف کند. اما یک ویدیوی پرسش‌های متداول می‌تواند واقعاً آنها را نشان دهد، نحوه کار آنها را توضیح دهد و کاربردها و مزایای آنها را برجسته کند. این نوع محتوا بسیار قانع‌کننده‌تر است و می‌تواند برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان پولی فروشگاه آنلاین شما بسیار مؤثر باشد.

آیا ویدیوهای پرسش‌های متداول مؤثرتر از متن هستند؟

در طول سال ها و در طول بسیاری از پروژه های تحقیقاتی، ثابت شده است که مغز انسان در پردازش اطلاعات بصری بسیار بهتر از متن است. به همین دلیل است که ویدیوهای بازاریابی پتانسیل بسیار زیادی دارند. محتوای ویدیویی و متحرک می‌تواند اطلاعاتی مشابه با محتوای نوشتاری را به نمایش بگذارد، اما به شما آزادی خلاقیت بیشتری می‌دهد تا پیام شما را راحت‌تر درک کند، جذاب‌تر کند، قانع‌کننده‌تر، و آخرین اما نه کم‌اهمیت‌تر، موثرتر کند.

به چند ویدیو پرسش و پاسخ نیاز دارید؟

هیچ پاسخ درست یا غلطی برای این سوال وجود ندارد. در نهایت، تعداد ویدیوهای مورد نیاز شما تنها به نیازها و اهداف شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید که ویدیوهای پرسش و پاسخ هدف خاصی را دنبال می کنند. آنها باید آموزنده، دقیق و به روز باشند. مشتریان شما پاسخ‌های سریع و دقیق می‌خواهند، بنابراین ایجاد ویدیوهای کوتاه‌تر برای هر سؤال به جای یک ویدیوی پرسش‌های متداول طولانی با همه پاسخ‌های شما، گزینه بسیار بهتری است.

همچنین می‌توانید پاسخ‌های مربوط به یک موضوع را با هم گروه‌بندی کنید. تا زمانی که از طولانی شدن ویدیوهای خود جلوگیری کنید و مطمئن شوید که پاسخ ها به راحتی یافت می شوند، هر دو روش می تواند منجر به یک ویدیوی سوالات متداول شگفت انگیز شود.

چگونه یک ویدیو پرسش متداول موثر ایجاد کنیم؟
چگونه یک ویدیو پرسش متداول موثر ایجاد کنیم؟
  • سوالات مناسب را انتخاب کنید

برای مؤثر بودن، ویدیوی پرسش‌های متداول شما باید پاسخ‌هایی را ارائه دهد که مردم واقعاً به دنبال آن هستند. این بدان معنی است که انتخاب سؤالات مناسب برای گنجاندن در چنین ویدیوهایی کاملاً ضروری است و باید اولین قدم شما باشد.

  • ویدئوهای سوالات متداول خود را برنامه ریزی کنید

اکنون که می دانید به کدام سؤالات متداول می خواهید پاسخ دهید، وقت آن است که فرآیند تولید را برنامه ریزی کنید. ابتدا باید بودجه خود را تخمین بزنید و نوع ویدیویی را که می خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید. به چند ویدیو نیاز دارید؟ آیا ویدیوهای لایو اکشن یا انیمیشن می خواهید؟ چگونه و کجا می خواهید آنها را تولید کنید؟ همه اینها سوالات مهمی هستند که در این مرحله باید به آنها پاسخ داده شود.

  • یک اسکریپت ویدئویی پرسش‌های متداول تهیه کنید

شما پاسخ سوالات مشتریان خود را می دانید، اما آیا می دانید بهترین راه برای پاسخ به این سوالات چیست؟ همین اطلاعات را می توان به روش های مختلفی ارائه کرد و مرحله تهیه پیش نویس می تواند به شما در یافتن مؤثرترین آنها کمک کند.

  • محتوای ویدیویی با کیفیت بالا ایجاد کنید

پس از تمام برنامه ریزی ها، زمان آن رسیده است که اولین ویدیوی پرسش و پاسخ خود را ایجاد کنید. تبدیل دیدگاه خود به واقعیت، چالش برانگیزترین مرحله است. بسیاری از چیزها ممکن است اشتباه پیش بروند و راه حل هایی که روی کاغذ عالی به نظر می رسند همیشه روی صفحه نمایش یکسان به نظر نمی رسند. به همین دلیل کمک گرفتن از کارشناسان توصیه می شود، به خصوص اگر تجربه چندانی در تولید این نوع محتوا ندارید. آنها می توانند این کار را سریعتر انجام دهند و به لطف تخصص خود نکات و ایده های مفید زیادی را ارائه دهند.

مزایای ویدئوهای پرسش و پاسخ چیست؟

ویدئوهای پرسش و پاسخ می تواند فروش را افزایش دهد. بین یافتن یک محصول و تصمیم به خرید آن، مصرف کنندگان به دنبال اطلاعاتی در مورد سودمندی و کیفیت آن هستند. اگر مجبور شوند وب سایت شما را برای یافتن آن ترک کنند، هیچ تضمینی وجود ندارد که به جای مراجعه به رقبای شما، به شما بازگردند. با استفاده از یک ویدیوی پرسش‌های متداول، می‌توان به هر شک و تردید احتمالی فوراً پاسخ داد و در نتیجه، احتمال تصمیم بازدیدکنندگان برای خرید را افزایش داد.

بهبود رضایت مشتری. با دسترسی آسان مشتریان به پاسخ هایی که به دنبال آن هستند، به آنها کمک می کنید تا مشکلات خود را سریع حل کنند. این بدان معناست که آنها نیازی به تماس با خدمات مشتری یا تیم پشتیبانی شما ندارند یا تا ساعات کاری شما منتظر بمانند تا اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند.

محتوای ویدیویی جذاب تر و جذاب تر است. ویدیوها نه تنها در جلب توجه مخاطب هدف شما بسیار بهتر از متن هستند، بلکه به یاد ماندنی تر هستند و می توانند حتی ایده های پیچیده را به روشی ساده و قابل درک ارائه دهند. ایجاد ویدیوهای پرسش‌های متداول یک گزینه عالی برای پاسخ به سؤالات ساده و توضیح جنبه‌های ظریف‌تر محصولات و خدمات شما است.

ویدیوهای متحرک پرسش و پاسخ متحرک را در نظر بگیرید تا متمایز شوید!

در استودیو تیزرآفیک، ما ابزارها و دانش لازم را برای ایجاد ویدیوهای متحرک و موشن گرافیک منحصر به فرد، متقاعدکننده و جذاب متناسب با نیازهای شما داریم. سال ها کار با شرکت هایی از صنایع مختلف به ما آموخته است که چقدر مهم است که به هر پروژه به صورت جداگانه برخورد کنیم. ما همیشه خواسته‌ها و ترجیحات شما را در نظر می‌گیریم زیرا هدف ما یافتن صدا و سبکی است که به بهترین وجه نشان‌دهنده کسب‌وکار شما باشد. شما می توانید در هر مرحله از فرآیند تولید روی کمک و حرفه ای بودن ما حساب کنید. با ما تماس بگیرید و به ما بگویید چه کاری می توانیم برای شما انجام دهیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up