یکی از اولین سوالاتی که در ذهن صاحب کسب و کاری که می خواهد یک موشن گرافیک را برای اهداف بازاریابی سفارش دهد پیش می آید، این است که: چقدر برای آن ویدیو هزینه خواهم پرداخت؟ پاسخ اصلی برای این پرسش معمولاً فقط در دو کلمه توضیح داده می شود، “بستگی دارد”. حتی اگر مبهم است، مطمئناً درست به نظر می رسد.

چقدر باید برای یک موشن گرافیک هزینه کنم؟

هزینه موشن گرافیک به چه چیزی بستگی دارد؟

بودجه ی شما

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما میزان پرداختی شما در درجه اول به میزان پولی که برای این پروژه آماده هستید بستگی دارد. آن را به نمایندگان استودیوی انیمیشن بگویید، آنها بهترین گزینه را برای پول شما به شما پیشنهاد می دهند.

مخاطبین شما

اگر ویدیو برای استفاده داخلی یا گروه کوچکی از افراد باشد، ممکن است بودجه کمتر از زمانی باشد که برای مخاطبان گسترده‌تر یا یک کمپین بازاریابی پرمخاطره باشد.

کیفیت کار

انیمیشن با کیفیت بالا به افراد حرفه ای ماهر و نرم افزارهای پیشرفته نیاز دارد که می تواند هزینه را افزایش دهد. سطح سفارشی سازی و جزئیات مورد نیاز در ویدیو نیز بر هزینه آن تأثیر می گذارد. اگر می خواهید یک انیمیشن کاملا سفارشی با شخصیت ها و تنظیمات منحصر به فرد داشته باشید، هزینه آن بیشتر از استفاده از قالب های از قبل موجود است.

سبک انیمیشن

سبک های مختلف انیمیشن می تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد. انیمیشن های دو بعدی ساده ممکن است مقرون به صرفه تر باشند، در حالی که انیمیشن های سه بعدی پیچیده تر به بودجه بیشتری نیاز دارند.

زمان ویدیو

بله، خیلی ساده است: یک ویدیوی طولانی هزینه بیشتری دارد. سبک های مختلف انیمیشن می تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد.

تجربه و نمونه کارها

یک شرکت انیمیشن سازی با تجربه تر ممکن است نرخ های بالاتری دریافت کند، اما ممکن است کار با کیفیت بهتری نیز ارائه دهد. حتما شرکتی را انتخاب کنید که سابقه و تجربه خوبی در صنعت شما داشته باشد.

ضرب الاجل

اگر ضرب الاجل محدودی دارید، ممکن است شرکت انیمیشن سازی نیاز داشته باشد که سریعتر کار کند یا کارکنان بیشتری استخدام کند، که هزینه را افزایش می دهد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم چنین پروژه هایی را برای 15 الی یک ماه آینده برنامه ریزی کنید.

زبان و نریشن

اگر نیاز دارید که ویدیوی خود به زبان های مختلف ترجمه شود، کار و منابع بیشتری را می طلبد و در نتیجه هزینه را افزایش می دهد. با این حال، نریشن های آماتور نسبت به نریشن های حرفه ای هزینه بیشتری دریافت خواهند کرد.

پخش ویدیو

طرح پخش ویدیوی خود را در نظر بگیرید. اگر قصد دارید از آن در چندین کانال یا پلتفرم (مشابه آپارات) استفاده کنید، ممکن است به نسخه ها یا فرمت های مختلفی نیاز داشته باشد که هزینه را افزایش می دهد. اگر می‌خواهید از یک ویدیو برای فعالیت‌های ایمیل استفاده کنید، یک فرمت ویدیو است، اگر برای رسانه‌های اجتماعی فرمت ویدیوی دیگری است.


آیا چیزی ارزان تر وجود دارد؟

بله حتما. اما آنقدر که ممکن است نیاز داشته باشید حرفه ای نخواهد بود.

در حالی که ساخت انیمیشن به صورت رایگان با استفاده از ابزارهای آنلاین امکان پذیر است، اما نیاز به زمان و تلاش قابل توجهی دارد. کیفیت حاصل نیز ممکن است محدود باشد، زیرا این ابزارها به الگوهایی با تصاویر عمومی و جلوه‌های انیمیشن زیرمجموعه متکی هستند. بنابراین، هنگام تصمیم گیری برای استفاده از این ابزارها، توجه به مبادله بین هزینه و کیفیت ضروری است. به خاطر داشته باشید که ضرب المثل قدیمی، «آنچه را که برایش پول می‌دهید، دریافت می‌کنید»، در مورد خروجی این ابزارها صدق می‌کند.

چه زمانی ویدیو را دریافت خواهم کرد؟

ایجاد یک دقیقه از موشن گرافیک بسته به پیچیدگی انیمیشن و سطح مهارت انیماتور می تواند بین یک هفته تا 10 الی 15 روز طول بکشد.

با این حال، در نظر گرفتن این نکته ضروری است که تولید یک موشن گرافیک فراتر از فرآیند انیمیشن سازی را شامل می شود. عوامل دیگری مانند فیلمنامه‌نویسی، استوری‌برد، طراحی فریم‌ها و تصاویر سبک، ضبط صدا و طراحی صدا نیز نیازمند زمان و تلاش هستند.

برخی از استودیوها به مشتریان اجازه می دهند در مراحل خاصی از تولید، معمولاً در مراحل اول، یک ویدیو را تغییر دهند. این نیز حداقل چند روز از برنامه خارج می شود.

نتیجه گیری

وقتی نوبت به تعیین مقدار هزینه برای یک ویدیوی موشن گرافیک می رسد، مهم است که ارزشی را که برای کسب و کار یا سازمان شما ایجاد می کند در نظر بگیرید. یک ویدیوی باکیفیت می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی مخاطبان شما داشته باشد و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. بنابراین، اگرچه ممکن است هزینه آن بالا به نظر برسد، مهم است که آن را با مزایای بالقوه ویدیو سنجید.

به یاد داشته باشید که ارزان ترین قیمت بهترین معامله ممکن را به شما نمی دهد. همچنین، اگر دوباره به استودیوهای هر کشور نگاه کنید، خواهید دید که بهترین گزینه ممکن را منعکس نمی کند. توصیه می کنیم گزینه های خود را یاد بگیرید، با استودیوها ارتباط برقرار کنید و سپس بهترین را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up