شرکت ها 1 تریلیون دلار برای بازاریابی در سطح جهان هزینه می کنند. این رقم بیش از کل سود خیلی از شرکت های بزرگ است که این ممکن است رقمی باورنکردنی باشد، اما در بازارهای اشباع شده امروزی، اگر می خواهید محصولات، خدمات و برندهای خود را بفروش برسانید، به یک استراتژی بازاریابی موثر نیاز دارید.

اما، بر خلاف تصور عمومی، کلید موفقیت در بازاریابی، بودجه زیادی نیست، اگرچه مطمئنا کمک کننده است. هدف گذاری موثر، تحقیق، خلاقیت و اصالت همگی کلیدهای مهم موفقیت هستند.

و اگر می خواهید تبلیغات شما خلاقانه باشد و هم توجه و تخیل مشتریان بالقوه را به خود جلب کند، باید از انیمیشن ها در بازاریابی استفاده کنید. از گیف های متحرک گرفته تا تبلیغات متحرک، اینها برخی از بهترین ابزارهای بازاریابی هستند و با آنها مداوم نتیجه عالی را به دست می آورید.

در این مقاله به بررسی دلایلی می پردازیم که چرا شرکت شما باید از انیمیشن در بازاریابی استفاده کند. چه یک کسب‌وکار کوچک یا بزرگ باشید، نمی‌توانید کمپین‌های بازاریابی بدی را انجام دهید ادامه مطلب را بخوانید و بدانید چرا کمپین‌های بازاریابی شما به انیمیشن نیاز دارند.

6 دلیل برای استفاده از انیمیشن ها در بازاریابی

1. نقش تبلیغات

هر فرد به طور متوسط روزانه ده ها تا صدها تبلیغ را می بیند. در بیلبوردها، در Spotify، در Netflix، و هنگام جستجو و مشاهده سایت ها: تبلیغات در اطراف ما هستند. برای بسیاری از ما، اکثر تبلیغات به نویز سفید غیرقابل تشخیص تبدیل شده اند که هیچ توجهی به آن نمی کنیم.

اگر می خواهید بر بلوک ذهنی افراد غلبه کنید و آنها را مجبور کنید که به تبلیغات خود توجه کنند، باید تبلیغات واقعاً منحصر به فردی ایجاد کنید و یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار استفاده از انیمیشن ها است.

با بنرهای متحرک، ویدیوها و گیف‌ها، آزادی بی‌پایانی در نحوه ساخت تبلیغات خواهید داشت: سبک انیمیشن، تغییرات، شخصیت‌ها، طرح‌های رنگی همه این‌ها می‌توانند داستان‌هایی در مورد محصولات و برندهای شما بیان کنند.

نه تنها این، بلکه از آنجایی که استفاده از انیمیشن در تبلیغات نسبتاً نادر است و به معنای کیفیت است، به طور خودکار توجه افراد را به خود جلب می کند. این یک راه عالی برای نشان دادن اینکه شما مانند بقیه نیستید و آگاهی از برند را افزایش می دهد.

این فقط تئوری نیست: طبق یک مطالعه، “انیمیشن برای انتقال اطلاعات مفیدتر است، مثلا در رابط کاربری مانند متن، نمودار و تصویر است”. علاوه بر این، اگر کاربران با انیمیشن های با کیفیت بالا مواجه شوند، تمایل بیشتری نسبت به سایر انواع تبلیغات دارند.

2. بازاریابی انیمیشن مقرون به صرفه است

کمبود بودجه قابل توجه یکی از بزرگترین مشکلاتی است که اکثر شرکت های کوچک و متوسط هنگام تلاش برای شروع و گسترش کمپین های بازاریابی خود با آن مواجه هستند. در حالی که تبلیغات متنی نسبتاً مقرون به صرفه هستند، انواع دیگر تبلیغات می توانند نسبتاً گران باشند و این می تواند یک مانع بزرگ باشد.

از سوی دیگر، محتوای ویدئویی متحرک نسبتاً مقرون به صرفه است و بازگشت سرمایه بسیار خوبی دارد. شما به فرم ویدیویی نیز محدود نیستید، بنرهای متحرک، حلقه‌ها و گیف‌ها همگی در دسترس هستند و برای کمپین‌های بازاریابی با اندازه متوسط مناسب هستند.

3. فیلم های متحرک را می توان به راحتی به روز کرد

در عصر دیجیتال، سازگاری با تغییرات و تطبیق مداوم پیام‌ها و تبلیغات خود با بازارها، علی الخصوص مشتریان و محیط‌های در حال تغییر که بسیار مهم است. این امر به ویژه در صورتی مهم است که شرکت شما در زمینه‌ای فعالیت کند که مانند فناوری به سرعت در حال تغییر و توسعه است. پس بسیار مهم است که مطمئن شوید مواد بازاریابی شما قدیمی نیستند.

در اینجا انیمیشن ها مزیت آشکار و بی نظیری دارند. اگر می‌خواهید پیام‌ها یا زیبایی‌شناسی خود را تغییر دهید تا مخاطبان جدیدی را جذب کنند، به‌جای فیلم‌برداری مجدد از کل ویدیو،  میتوانید آن انیمیشن را ویرایش کنید که بسیار ساده‌تر و ارزان‌تر است. این باعث می شود کمپین بازاریابی شما چابک تر و هزینه کمتری داشته باشد و به شما برتری واضحی نسبت به رقبای خود بدهد.

فیلم های متحرک را می توان به راحتی به روز کرد

4. استفاده از انیمیشن برای بازاریابی می تواند با کسب و کار شما مقیاس شود

هنگام ایجاد یک استراتژی بازاریابی موفق، باید با شرکت شما سازگار و مقیاس شود. کمپین های بازاریابی شما باید کل نگر با اهداف و خطوط کلی باشد. این کلید ایجاد برندهای قابل تشخیص و قابل اعتماد است.

با انیمیشن ها، می توانید به راحتی استفاده از آن را با اندازه شرکت خود و بودجه ای که برای تبلیغات اختصاص می دهید، مقیاس بندی کنید. می توانید با چند بنر نسبتاً ارزان شروع کنید و سپس یک ویدیوی کوتاه تهیه کنید. و پس از گسترش عملیات خود، می توانید ویدیوهای 30 ثانیه ای بسیار سبک برای YouTube، تلویزیون و غیره ایجاد کنید. شما نمی توانید این نوع مقیاس پذیری را با سایر ابزارهای تبلیغاتی بدست آورید.

5. انیمیشن ها قابل اشتراک گذاری هستند و می توانند وایرال شوند

بر اساس گزارش سایت Wyzowl هشتادوهفت درصد از بازاریابان ادعا می کنند که استفاده از انیمیشن ها باعث افزایش ترافیک وب سایت آنها می شود. این فقط به این دلیل نیست که انیمیشن‌ها توجه مردم را به خود جلب می‌کنند، بلکه تبلیغات انیمیشن خلاقانه و اصلی بسیار قابل اشتراک‌گذاری هستند و حتی پتانسیل وایرال شدن را دارند.

ویدیوهای متحرک این مزیت را دارند که به راحتی با رسانه های اجتماعی ادغام می شوند، که یک راه عالی برای دستیابی به مخاطبان “هدف” برای بسیاری از انواع مشاغل موجود است. این نوع تبلیغات نه تنها بازخورد عالی دارند، بلکه اگر وایرال شوند، کاملاً رایگان این کار انجام شده است.

بیایید با آن روبرو شویم، شما نیاز دارید که مردم درباره شما، محصولات و خدمات شما صحبت کنند تا شناخت برند را افزایش دهید. ویدیوهای انیمیشن بازاریابی می توانند به عنوان یک چرخ دنده در دستگاه استراتژی بازاریابی شما عمل کنند تا نام تجاری شما را به آنجا برسانند.

6. یک راه عالی برای برقراری ارتباط با پیام شما

برقراری ارتباط با خدماتی که ارائه می دهید، نقاط فروش منحصر به فرد محصول شما و اینکه چرا مشتریان بالقوه باید به برند شما اهمیت دهند می تواند بسیار پیچیده باشد. ممکن است لازم باشد خدمات پیچیده ای را توضیح دهید یا نوآوری های منحصر به فرد را معرفی کنید.

انیمیشن ها روشی عالی برای تقطیر پیام شما به مهم ترین و مرتبط ترین جنبه های آن هنگام برقراری ارتباط با محصولات و خدمات شما هستند. از گرافیک برای توضیح مرحله به مرحله یک روش استفاده کنید یا تأکید کنید که محصول شما چگونه می تواند به مشتری کمک کند. فیلم‌های لایو اکشن و تبلیغات متنی به سادگی توانایی یکسانی برای برقراری ارتباط با خدمات و محصولات پیچیده ندارند.

در مورد نیاز به برقراری ارتباط آماری یا سایر اطلاعات انتزاعی به مخاطبان گسترده فکر کنید: انجام این کار با ویدیوهای توضیح دهنده متحرک بسیار ساده تر از کلیپ های اکشن زنده است. با کمک گرافیک ها و نمودارهای همراه، انیمیشن حرفه ای به شما کمک می کند پیام خود را سریع، واضح و مقرون به صرفه برسانید، که کمپین های بازاریابی شما را موثرتر می کند.

سوال متداول
چرا انیمیشن در بازاریابی مهم است؟

در کمپین های بازاریابی، شما به راهی نیاز دارید که برجسته شوید و محصولات، خدمات و برندهای خود را قابل تشخیص کنید. انیمیشن‌ها روشی عالی برای متمایز شدن از دیگران، تولید آگهی‌های بازرگانی و تبلیغات با کیفیت بالا و انجام همه این کارها بدون هزینه زیاد هستند.

چرا انیمیشن در بازاریابی دیجیتال مهم است؟

استفاده از انیمیشن به دلیل تمام مزایایی که به شما می دهد در بازاریابی دیجیتال مهم است. آنها بخش مهمی از هر کمپین بازاریابی متوسط تا بزرگ موفقی هستند و ابزاری عالی برای ایجاد برند شما، معرفی مشتریان بالقوه به محصولات شما و ارائه خدمات شما هستند. اگر می‌خواهید مخاطبان جوان‌تری را هدف قرار دهید، محتوای متحرک بسیار مهم است.

کاربرد انیمیشن در تجارت چیست؟

از ویدیوهای توضیح دهنده متحرک گرفته تا انیمیشن های برند، راه های زیادی برای گنجاندن انیمیشن در کمپین بازاریابی خود دارید. این تطبیق پذیری به کسب و کارها اجازه می دهد تا به طور کامل از آنها در استراتژی های خود استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up