قبل از شروع و معرفی بهترین سایت های موسیقی استوک کمی در مورد تاثیرات آن در تبلیغات صحبت میکنیم: ویدیوهای بازاریابی متحرک می توانند حضور آنلاین شما را به میزان قابل توجهی تقویت کنند و برند شما را در چشم مشتریان بالقوه برجسته کنند. اما در این دنیایی که دائماً با محتوای رنگارنگ و چشم نواز بمباران می‌شویم، دیگر دیده شدن کافی نیست. فرض کنید می خواهید ویدیوی شما به بازدید از وب سایت، سفارش محصول، اشتراک یا هر هدف دیگری که می خواهید با انیمیشن خود برسید تبدیل شود. در این صورت، به چیزی نیاز دارید که بینندگان را وادار کند یک دقیقه مکث کنند و به جای اینکه در اولین فرصت از تبلیغ شما صرف نظر کنند، کل آن را تماشا کنند. و اینجاست که موسیقی و جلوه های صوتی وارد می شوند.

هم کارشناسان سینمای هالیوود و هم تماشاگران سینما به خوبی می‌دانند که یک موسیقی متن خوب می‌تواند یک فیلم کاملاً خوب را به یک فیلم موفق در گیشه تبدیل کند. اما بسیاری از مردم نمی دانند که همین امر در مورد محتوای بازاریابی نیز صادق است. موسیقی مناسبی را برای تبلیغات خود انتخاب کنید و نام تجاری شما شکوفا خواهد شد! چرا؟ زیرا ویدیوی بدون صدا بی مزه و فراموش شدنی است. اگر می‌خواهید محتوای جذابی داشته باشید، به مخاطبان خود چیزی برای تماشا و گوش دادن بدهید و مطمئن شوید که پیام‌های صوتی و تصویری ارسالی با یکدیگر سازگار هستند.

تا اینجا خیلی خوبه، درسته؟ اما چگونه می توانید موسیقی را برای استفاده در کمپین بازاریابی خود پیدا کنید؟ شما نمی توانید به سادگی هر آهنگی را که دوست دارید انتخاب کنید و آهنگ های صوتی را از اینترنت دانلود کنید تا در ویدیویی که ایجاد می کنید استفاده کنید. مگر اینکه آهنگ کامل شما در مالکیت عمومی باشد، به عنوان مثال، بسیاری از قطعات موسیقی کلاسیک می توانند در این دسته قرار گیرند، باید به نوع مجوز کپی رایت که از آن محافظت می کند توجه زیادی داشته باشید.

خوشبختانه، لازم نیست همه این کارها را به تنهایی انجام دهید. نیازی به بررسی جزئیات مجوز هر آهنگ نیست تا بفهمید که آیا می توانید از آن برای مقاصد تجاری استفاده کنید یا خیر. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کتابخانه موسیقی قابل اعتماد برای منبع صدای موجود خود پیدا کنید. بسیاری از سایت‌های موسیقی استوک، کتابخانه‌های دقیقی از آهنگ‌ها و جلوه‌های صوتی را به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه ارائه می‌دهند. استفاده از موسیقی استوک و سایت های موسیقی بدون حق امتیاز به صرفه جویی در زمان کمک می کند و به شما امکان دسترسی آسان به موسیقی قانونی برای تبلیغات و محتوای آنلاین را می دهد. اما بهترین وب سایت های موسیقی استوک کدامند؟

بهترین سایت های موسیقی استوک در سال 2024
موسیقی استوک چیست؟

موسیقی استوک یک ژانر موسیقی نیست، بلکه دسته‌ای از موسیقی است که سازندگان می‌توانند از آن در پروژه‌های خود استفاده کنند، مانند تبلیغات، محتوای ویدیویی آنلاین، انیمیشن‌ها، بازی‌های ویدیویی و غیره. به طور خلاصه، بیشتر به موسیقی پس‌زمینه آرامش‌بخش و آهنگ‌های خنثی فکر کنید تا آهنگ‌های پاپ جذاب متعلق به TOP10 ایستگاه رادیویی محلی‌تان. این بدان معنا نیست که موسیقی استوک چیزی بیش از صداهای عمومی و غیرقابل تصور نیست، کاملا برعکس! بهترین سایت‌های موسیقی سهام آرشیوهای بزرگ و متنوع با طیف وسیعی از جلوه‌های صوتی و آهنگ‌ها ارائه می‌کنند، برای یافتن مناسب ویدیوی خود مشکلی نخواهید داشت.

سایت های موسیقی استوک می توانند ارائه دهند:

  • موسیقی استوک رایگان
  • موسیقی استوک مجاز
  • موسیقی استوک بدون حق امتیاز

اگر روی بودجه کار می کنید، این تمایز مهم است. اگر می خواهید هزینه های تولید را کاهش دهید، استفاده از وب سایت های رایگان موسیقی ممکن است بهترین راه باشد. با این حال، باید در نظر داشته باشید که در مقایسه با گزینه های پولی، گزینه های شما بسیار محدود خواهد بود. به همین دلیل است که اگر به دنبال چیز منحصربفردتری هستید، ارزش آن را دارد که به سایت های موسیقی بدون حق امتیاز نگاه کنید. اما به یاد داشته باشید که جزئیات دقیق هزینه ها و روشی که شما مجاز به استفاده از موسیقی هستید می تواند از سایتی به سایت دیگر متفاوت باشد، بنابراین بهتر است قبل از خرید، اطلاعات مجوز را بررسی کنید.

کپی رایت موسیقی استوک چیست؟

موسیقی استوک مجاز را می توان برای یک بار استفاده در یک پروژه خاص خریداری کرد. شما هیچ گزینه ای برای استفاده مجدد از همان موسیقی برای ویدیوی دیگر ندارید مگر اینکه مجوز آن پروژه را نیز دریافت کنید. در حالی که این واقعیت که اغلب به شما امکان می دهد آهنگ های شناخته شده و قابل تشخیص را بیابید قطعاً یک مزیت بزرگ است، مجموعه ای از الزامات دارد که این گزینه را کاملاً محدود می کند. همچنین ممکن است نسبتاً گران باشد.

موسیقی استوک بدون حق امتیاز چیست؟

رایج ترین نوع مجوز برای موسیقی استوک بدون حق امتیاز است. بسیاری از سایت‌های موسیقی بدون حق امتیاز دسترسی نامحدودی به کل کتابخانه موسیقی سهام خود را با هزینه اشتراک ماهانه کم ارائه می‌دهند. هنگامی که برای موسیقی و جلوه های صوتی بدون حق امتیاز پرداخت می کنید، می توانید تا زمانی که دوست دارید از آنها به هر شکلی که می خواهید استفاده کنید. در دراز مدت، این می تواند منجر به صرفه جویی قابل توجهی شود زیرا می توانید از صداهای مشابه در پروژه های مختلف استفاده مجدد کنید.

AudioJungle
10 تا از بهترین وب سایت های موسیقی استوک
Music Vine

با کاتالوگ متنوعی از موسیقی و گزینه‌های خرید بسیاری برای انتخاب، Music Vine قطعا یکی از جالب‌ترین سایت‌های موسیقی موجود در بازار است. طراحی ساده و کتابخانه موسیقی آن که به مجموعه هایی با دقت مدیریت شده تقسیم شده است، جستجو در وب سایت را آسان می کند. اگر می‌خواهید از خدمات طولانی‌مدت استفاده کنید، می‌توانید یک طرح اشتراک را انتخاب کنید، یا از طریق مسیر پرداخت به ازای هر مورد، برای مجوز آهنگ انتخابی خود هزینه پرداخت کنید.

Artlist

می توانید یکی از دو گزینه اشتراک را انتخاب کنید: شخصی یا نامحدود. در حالی که هر دو دسترسی و دانلود نامحدود را فعال می‌کنند، فقط مجوز نامحدود به شما امکان می‌دهد از موسیقی استوک برای اهداف تجاری استفاده کنید. این یک تعهد بلندمدت است زیرا Artlist سالانه برای کاربرانش مالیات می‌گیرد، اما مطمئناً به لطف مجموعه‌ای متنوع از موسیقی و جلوه‌های صوتی گروه‌بندی‌شده بر اساس حالت، تم ویدئو، ژانر یا ساز، ارزش پول خود را به دست خواهید آورد.

Pond5

راه حل عالی دیگر برای سازندگان محتوا. مزیت اصلی آن این است که چیزی بیش از یک مجموعه وسیع از موسیقی های بدون حق امتیاز ارائه می دهد. می‌توانید فیلم‌های ویدئویی، جلوه‌های صوتی، تصاویر استوک و موارد دیگر را در اینجا بیابید. Pond5 به شما این شانس را می دهد که همه چیزهایی را که برای ایجاد محتوای جذاب و با کیفیت نیاز دارید در یک مکان با گزینه های مختلف پرداخت برای انتخاب پیدا کنید.

Musicbed

با Musicbed، می توانید روی راه حل های متناسب با نیازهای خود حساب کنید. جستجوی آهنگ‌هایی که دوست دارید به لطف فهرست‌های پخش متعدد مبتنی بر ژانر و حس آسان است. و اگر وقت ندارید خودتان کتابخانه موسیقی موجود را مرور کنید، می توانید درخواست جستجوی آهنگ کنید. با همکاری نزدیک با نوازندگان، این وب‌سایت می‌تواند خدمات منحصربه‌فردی را ارائه دهد که فراتر از گردآوری یک آرشیو موسیقی معمولی است، شما در واقع می‌توانید از طریق Musicbed با هنرمندان همکاری کنید تا موسیقی سفارشی برای پروژه خود دریافت کنید!

Marmoset

این سایت موسیقی استوک با قابلیت پیمایش آسان از آهنگ هایی از هنرمندان و ژانرهای مختلف تشکیل شده است. میکس‌تیپ‌هایی که با دقت تنظیم شده‌اند، یافتن موسیقی مناسب برای ویدیوی خود را بر اساس شخصیت و فضایی که می‌خواهید ایجاد کنید، آسان می‌کند. اگر یک حساب کاربری ایجاد کنید، می‌توانید آهنگ‌های مورد علاقه خود را دانلود کنید تا قبل از خرید مجوز، آن‌ها را در ویدیوی خود آزمایش کنید.

AudioJungle

این یک کتابخانه موسیقی عظیم با موسیقی بدون حق امتیاز، جلوه‌های صوتی و آهنگ‌های صوتی برای تکمیل هر نوع پروژه ویدیویی و انیمیشنی است. کاربران می‌توانند بین مدل‌های پرداخت به ازای هر کالا و مدل‌های مبتنی بر اشتراک انتخاب کنند تا بیشترین بهره را از پیشنهاد ببرند و موسیقی متن کاملی را برای ویدیوهای خود بیابند.

FyrFly

FyrFly که قبلا با نام SongFreedom شناخته می شد، دارای یک کتابخانه موسیقی متنوع است که شامل بسیاری از هنرمندان مشهور است. این گزینه جالبی است، اما اگر به دنبال آهنگ هایی برای استفاده در ویدیوهای بازاریابی هستید، باید به مجوزها توجه زیادی داشته باشید. همه آهنگ های موجود در این کاتالوگ را نمی توان در پروژه های تجاری استفاده کرد.

Premium Beat

این مجموعه با کیفیت بالا از موسیقی های استوک بدون حق امتیاز برای سازندگانی که به دنبال سادگی در هنگام صدور مجوز موسیقی هستند، عالی است. با Premium Beat، می‌توانید یک گزینه خرید تکی یا اشتراک ماهانه و همچنین یکی از دو نوع مجوز را انتخاب کنید: استاندارد و Premium. در حال حاضر دارای کتابخانه ای با بیش از 20000 آهنگ است.

TunePocket

TunePocket با طرح‌های اشتراک مقرون‌به‌صرفه به کاربران دسترسی نامحدودی به یک کتابخانه موسیقی گسترده پر از آهنگ‌ها برای انواع پروژه‌ها، از جمله ویدیوهای بازاریابی، می‌دهد. این مجموعه به طور مداوم در حال گسترش از موسیقی و جلوه های صوتی می تواند نیازهای خواستارترین سازندگان را برآورده کند.

Motion Array

این یک بازار آنلاین پر از دارایی های ارزشمند برای همه سازندگان است. Motion Array مجموعه ای عالی از تصاویر استوک، فوتیج، موسیقی و جلوه های صوتی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد تا ویدیوی شما را به سطح بعدی برساند. با مدل‌های اشتراک آسان و خط‌مشی‌های صدور مجوز، پیدا کردن موسیقی مناسب برای پروژه شما اصلاً مشکلی نخواهد بود.

در صورتی که از سایت های بالا برای کسب درآمد در یوتیوب استفاده میکنید باید در قسمت مجوزهای سایت حتما قوانین آن را مطالعه کنید تا به مشکلی برنخورید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up