قبل از شروع وایرال ها کمی در مورد ویدیو و محتوای ویدیو ای صحبت می کنیم: تخمین زده می شود که بیش از 500 ساعت محتوای ویدیویی در هر دقیقه فقط در یوتیوب آپلود می شود. و اگر تعداد دیگر پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری ویدیو را در نظر بگیرید، به سرعت مشخص می‌شود که حجم عظیم آپلودهای جدید برای هیچ کاربر به تنهایی غیرممکن است. کاربران تمایل دارند به حباب های اطلاعاتی کاملاً تنظیم شده خود بچسبند و محتوای مورد علاقه خود را مصرف کنند.

هرچه بیشتر تماشا کنند، الگوریتم ها سلیقه آنها را بهتر درک می کنند تا محتوای بیشتری را در یک دسته بندی خاص ارائه دهند. با این حال، برخی ویدیوها می‌توانند با موفقیت از این مرزها عبور کنند و به مخاطبان زیادی دست یابند و میلیون‌ها بازدید در روزها یا حتی ساعت‌ها ایجاد کنند. اینها به اصطلاح ویدیوهای وایرال هستند. اما چه چیزی به عنوان یک ویدیوی وایرال واجد شرایط است؟ چند بازدید وایرال حساب می شود؟ چه چیزی یک ویدیو را وایرال می کند؟

«وایرال شدن» یک ویدیو به چه معناست؟

وایرال شدن یک پدیده آنلاین است که به احتمال زیاد هر کاربر فعال اینترنت از قبل حداقل تا حدودی با آن آشنایی دارد. وقتی از کلمه وایرال برای توصیف یک ویدیو استفاده می شود، به نوع محتوا اشاره نمی کند، بلکه به روشی که در آن محبوبیت پیدا می کند اشاره دارد. یک ویدیو به دلیل به اشتراک گذاشتن آن توسط کاربران شبکه های اجتماعی با دوستان و یا دنبال کنندگان خود، به سرعت میلیون ها بازدید را جمع آوری می کند. و هر چه قدر افراد بیشتر به اشتراک بگذارند، تعداد بازدیدها بیشتر می شود.

ویدئوهای وایرال چگونه پخش می شوند؟

به طور خلاصه، یک ویدیوی وایرال ویدیویی است که توسط کاربرانی پخش می شود که آن را به اشتراک می گذارند و آن را می پسندند، در نتیجه تعداد بازدیدهای آن افزایش می یابد و باعث می شود بینندگان خارج از گروه مخاطب اصلی قرار گیرند. با توجه به اینکه اشتراک‌گذاری یک عنصر کلیدی در ایجاد محتوای وایرال است، عمدتاً در دنیای رسانه‌های اجتماعی با آن مواجه می‌شویم.

یک ویدیوی وایرال از نظر دسترسی به رسانه های اجتماعی تا کجا می تواند پیش رود؟

وقتی موفق می‌شوید ویدیوی خود را وایرال کنید، واقعاً هیچ محدودیتی برای اینکه چند نفر واقعاً می‌توانند آن را تماشا کنند وجود ندارد. یک فرض معقول این است که مخاطبان بالقوه می‌توانند حتی از تعداد کاربران یک پلتفرم خاص از افراد تشکیل شوند. البته این فقط یک سناریوی تئوری است، اما هنوز هم دقیقاً دقیق نیست زیرا پست‌ها و ویدیوهای وایرال تمایل دارند بین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مختلف حرکت کنند.

هنگامی که یک ویدیو در تیک تاک یا فیس بوک محبوب شد، زمان زیادی میبرد که به یوتیوب و اینستاگرام نیز راه پیدا کند.

یک ویدیوی وایرال از نظر دسترسی به رسانه های اجتماعی تا کجا می تواند پیش رود؟
آیا هر ویدیویی می تواند وایرال شود؟

خوب، بله و نه. اساساً، از نظر تئوری، هر نوع محتوای ویدیویی (تبلیغات، موزیک ویدیوها، طرح‌های کمدی، ویدیوهای خنده‌دار از حیوانات خانگی، یا حتی ضبط تصادفی موقعیت‌های غیرمعمول و غافلگیرکننده و غیره) می‌تواند وایرال شود، اما نه تنها هر ویدیویی در نهایت تبدیل به یک ویدیو می‌شود. یک حس اینترنتی برای دستیابی به این وضعیت، باید چشم نواز یا جذاب یا غافلگیرکننده یا مبتکرانه باشد، یا حتی بهتر از آن، همه موارد فوق به یکباره باشد.

فقط ویدیویی که مردم بخواهند به اشتراک بگذارند پتانسیل وایرال شدن را دارد. بیشتر اوقات، این اتفاق غیرقابل تصور است حتی برای نویسنده چنین محتوایی. به همین دلیل است که برنامه ریزی یک کمپین بازاریابی ویدیویی پیرامون ایده وایرال شدن بسیار دشوار است. وایرال بودن ماهیت خود غیرقابل پیش‌بینی است، بنابراین در حالی که می‌توانید با ایجاد ویدیوهای منحصربه‌فرد و قابل اشتراک‌گذاری به شانس خود کمک کنید، به نظر می‌رسد کمی شانس و زمان‌بندی خوب جزو عناصر ضروری است.

چند بازدید از یک ویدیو وایرال محسوب می شود؟

درست مانند خود محیط اینترنت که همیشه در حال تغییر است، مفهوم وضعیت وایرال بسیار روان و منعطف است. هیچ قانون سختگیرانه ای در مورد تعداد بازدیدها وجود ندارد که به شما این حق را می دهد که از داشتن یک ویدیوی اینترنتی وایرال در بین آپلودهای خود ببالید. رسیدن به یک میلیون بازدید قبلاً یک نقطه عطف مهم در نظر گرفته می شد. و در حالی که چیزی برای تمسخر نیست، زیرا چنین محتوایی مطمئناً افراد بیشتری را جذب می کند و دید آنلاین شما را افزایش می دهد، ممکن است دیگر کافی نباشد.

چرا؟ زیرا با توجه به تعداد روزافزون کاربران اینترنت و رسانه های اجتماعی، در حالی که هنوز یک دستاورد بزرگ است، رسیدن به آن میلیون افسانه ای دیگر چندان چالشی نیست. ویدیوهای بسیار زیادی با این تعداد بازدید وجود دارد که همه آنها را متمایز می کند. می توان فرض کرد که در حال حاضر، بهتر است حداقل 5 میلیون بازدید داشته باشید تا از مزایای وایرال شدن بهره ببرید. بنابراین، برای پاسخ به این سوال که چند بازدید وایرال است، در اینجا پاسخ ساده ای وجود ندارد. در واقعیت، همه ویدیوهای وایرال یکسان ساخته نمی‌شوند، بنابراین هرچه بازدیدهای بیشتری داشته باشید، بهتر است.

البته، در این زمینه، ما در مورد جمع آوری میلیون ها بازدید در طول 5 یا 10 سال صحبت نمی کنیم. محبوب ترین ویدیوهای وایرال می توانند در عرض چند روز به این تعداد برسند!

چند بازدید از یک ویدیو وایرال محسوب می شود؟
چند تا لایک وایرال محسوب میشه؟

حتی اگر ما اغلب بر تعداد بازدیدها تمرکز می کنیم، میلیون ها بازدید برای وایرال شدن یک ویدیو کافی نیست. یک نیاز ضروری دیگر وجود دارد! مشارکت. هنرمندان محبوب می‌توانند میلیون‌ها نفر را به تماشای نماهنگ‌هایشان وادار کنند، صرفاً به دلیل محبوبیتشان. از طرف دیگر، وقتی صحبت از ویدیوهای وایرال می شود، به محبوبیت سازنده مربوط نمی شود (اگرچه مطمئناً به شانس شما لطمه نمی زند)، بلکه بیشتر به نحوه تعامل بینندگان با محتوا مربوط می شود. لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و کامنت‌ها همگی بخش‌های جدایی‌ناپذیر فرآیند وایرال شدن هستند.

با این حال، باید به خاطر داشته باشید که نوار برای دستیابی به وضعیت وایرال می تواند بین پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی متفاوت باشد. به عنوان مثال، برای وایرال شدن در اینستاگرام، به بیش از 100,000 لایک و بازدید نیاز دارید. به طور کلی، تعامل به طور کاملاً طبیعی تمایل دارد بینندگان را دنبال کند، به این معنی که قانون ساده ای که بیان می کند هر چه تعداد مخاطب بیشتر باشد، کامنت ها و لایک های بیشتری معمولاً صادق است.

آیا وایرال شدن همیشه خوب است؟

خوب، تا اینجا به نظر می رسد که وایرال شدن هدف نهایی است و مزایای آن تقریباً نامحدود است. آیا واقعا موضوع این است؟ خوب، اگر به طور هدفمند ویدیوی خود را با این امید تولید کنید که وایرال شود، و انجام شود، کار شما نتیجه می دهد. اگر محتوای عالی ایجاد کنید و آن را وایرال کنید، از تمام مزایای آن نیز بهره مند خواهید شد.

متأسفانه، ویدیوهای وایرال همیشه محتوای مثبت را نشان نمی دهند. حتی بدون در نظر گرفتن محتوای سیاسی و اجتماعی، محتوای وایرال منفی می تواند توجه ناخواسته زیادی را به مشاغل نیز جلب کند. نمونه‌هایی از ویدئوهایی وجود دارد که در مورد تجربیات بد مشتری، محصولات معیوب و نارضایتی کارکنان از شرایط کاری یا رفتار صحبت می‌کنند که می‌تواند به شهرت شرکت آسیب جدی وارد کند.

به طور خلاصه، به لطف وایرال شدن با ویدیویی که می‌خواهید تبلیغ کنید، می‌توانید اساساً یک شبه از ناشناخته بودن به یک مخاطب اینترنتی در سراسر جهان تبدیل شوید. نتایج دقیق بسته به نوع پیام در ویدیوی شما می‌تواند متفاوت باشد، اما بسیاری از کسب‌وکارها سعی می‌کنند از این فرصت برای به دست آوردن فالوورهای جدید استفاده کنند. معرفی برند و محصولات خود به افراد زیادی اغلب منجر به سود مالی قابل توجهی می شود. نمونه های زیادی از محصولاتی وجود دارد که در عرض چند ساعت به فروش رفتند، زیرا آنها در یک ویدیوی وایرال ظاهر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up