9 ترند رنگی سال 2023 کدام است؟

روند رنگی به شدت تحت تأثیر وضعیت فعلی جهان است. بنابراین در زمان افزایش تورم، جنگ و بحران آب‌وهوایی، جای تعجب نیست که ما شاهد اشتیاق جمعی برای فرار و عصبانیت هستیم که از طریق رنگ‌ها بیان می‌شود.

امسال، انتظار داشته باشید که بین پالت های رنگی نوستالژیک و آرامش بخش و طرح های رنگی تیره، شکاف قوی مشاهده کنید. پالت‌های رنگی آرام‌بخش و مثبت، خوش‌بینی مورد نیاز را به ما می‌دهند، در حالی که رنگ‌های تیره‌تر، چشم‌انداز سیاسی و اقتصادی کنونی را با جدیت درگیر می‌کنند.

روندهای رنگی 2023 همه در مورد نور و سایه هستند و به ما فرصتی برای ابراز وجود در انتهای طیف ارائه می دهند. بنابراین چه خوش‌بین باشید و چه بدبین (یا به جرات می‌توانیم بگوییم واقع‌گرا)، ترندهای رنگی امسال شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

این شما و 9 ترند رنگی سال 2023 که به شرح زیراست:
  • طرح رنگ دهه 70
  • رنگ های اسیدی
  • کروم نقره ای
  • رنگ های وجد
  • کیچ هزار ساله
  • مدیترانه گرم
  • زنگ های تاریک علمی تخیلی
  • رنگ های خاکی اشباع نشده
  • رنگ سال پنتون: Viva Magenta
طرح رنگ دهه 70

طراحان برای الهام گرفتن از رنگ‌های قهوه‌ای خاکی، سبز آووکادو، زرد خردلی و طلایی که نوبت خود را در کانون توجه قرار می‌دهند، به پالت رنگ‌های آرام و خنک دهه 70 نگاه می‌کنند. به غروب های مه آلود کالیفرنیا، پیتزای شیرین بیان پل توماس اندرسون و کمدهای Fleetwood Mac فکر کنید.

علاوه بر ایجاد حس نوستالژی شادمانه برای زمان ساده‌تر، رنگ‌های خاکی آن با ایجاد احساس راحتی، آشنایی و نزدیک شدن به ما کمک می‌کند، چند چیز که همه ما در این زمان‌های نامشخص به آن نیاز داریم.

رنگ های اسیدی

طرح رنگ اسیدی فقط رنگ‌های روشن و تند نیست، بلکه در مورد رنگ‌هایی است که به چشم‌های شما آسیب می‌زند (البته از نظر زیبایی‌شناختی جذاب‌تر). این روند ریشه در علم دارد و از آزمایش مواد اسیدی الهام می گیرد. هرچه یک ماده اسیدی تر باشد، رنگ روشن تر می شود.

کاملاً برخلاف زیبایی شناسی ملایم ترند رنگی دهه 70، این رنگ های جذاب و چشمگیر توجه شما را به خود جلب می کند. اگر برجسته شدن در میان جمعیت در خلاصه شماست، پالت رنگ اسیدی قطعا پاسخ شماست.

کروم نقره ای

مشابه روند طراحی گرافیکی گرافیک اسیدی، روند رنگ نقره ای کروم کاملاً در محدوده بدخلقی و ناراحتی تاریک قرار می گیرد.

این روند همه چیز در مورد براندازی وضعیت موجود با ظاهر متالیک مخدوش و ذوب شده خود است. رنگ نقره ای می تواند از رنگ تیره یا کسل کننده تا فلز نقره ای براق متغیر باشد. این گرایش رنگی با سبک‌های مجاور مانند گرافیک اسیدی و ضد دیزاین همخوانی دارد، زیرا کمتر به زیبایی به خاطر زیبایی می‌پردازد، و بیشتر در مورد تحریک بیان ضد استقرار و عقب‌نشینی از هنجارها است.

رنگ های وجد

غرق شدن در چشم انداز اقتصادی و سیاسی امروز آسان است و فقط کافی است اخبار را بخوانید تا احساس ناامیدی فوری کنید. بنابراین مهم است که در حالی که ما فعالانه برای جهانی بهتر مبارزه می کنیم، مقداری نور نیز به سایه تزریق کنیم. این رنگ‌های هیجان‌انگیز دقیقاً همین کار را با رنگ‌های پر جنب و جوش و بسیار اشباع‌شده‌شان انجام می‌دهند.

رنگ‌های هیجان‌انگیز روشن و جسورانه هستند که حسی مطمئن و بی‌باک ایجاد می‌کنند که توجه شما را به خود جلب می‌کند. از آنجایی که این رنگ ها شادی آور و شاد هستند، انرژی جوانی و بازیگوشی نیز از خود می بخشند. در تمام بدبختی ها و تاریکی های دنیا، این رنگ ها از بین می روند و در حالی که به آینده نگاه می کنیم، بارقه ای از امید را به ما می بخشند.

کیچ هزار ساله

روند رنگ هزاره کیچ از اواخر دهه 1990 تا اواسط دهه 2000 الهام گرفته شده است، زمانی که برندها برای دختران نوجوان با زیبایی‌شناسی آراسته و بازیگوش در رنگ‌های شاد مانند آبی، صورتی، زرد و سبز به بازار عرضه شدند.

برای برخی، این رنگ‌ها ما را به یاد زمان ساده‌تری می‌اندازند، زمانی که چندان به اینترنت وابسته نبودیم، خاطره‌ای دوست داشتنی از دوران کودکی یا ارتباط با چیزی آشنا. و برای دیگران، نماد خوش بینی و امید به آینده است، زیرا نسل های جوان قدرت را از طریق رنگ های روشن و پر انرژی می یابند.

مدیترانه گرم

زیبایی پالت رنگی گرم مدیترانه ای این است که میل به فرار و سفر در دنیای پسا کووید را به همراه دارد. رنگ‌های خاکستری قرمز، صورتی و خاکستری به آن جزیره در فهرست سطل تعطیلات شما و آن استودیوی زیبای سرامیکی در مایورکا که می‌خواهید از آن دیدن کنید، اشاره می‌کند.

رنگ های ملایم و ملایم ترند رنگ مدیترانه ای به شما احساس آرامش و آرامش می دهد، درست مثل اینکه از تعطیلات در جایی گرم لذت می برید.

زنگ های تاریک علمی تخیلی

لحن‌های علمی تخیلی تاریک چیزی بسیار جدی‌تر و تقریباً شوم به ما ارائه می‌دهند. ماهیت روند رنگ‌های علمی-تخیلی تیره این است که آینه‌ای به سمت تاریک‌تر دنیای امروزی است، دنیایی که توسط پیشرفت‌های فناوری که به‌نظر می‌رسد ما را به دام می‌اندازند نه اینکه ما را آزاد کنند، مصرف می‌شود. این روند رنگ تیره نشان دهنده زمان های تیره تر است.

این رنگ های علمی تخیلی به ما یک پالت جسورانه و چشمگیر می دهد که بیننده را به دنیای دیگری می کشاند. در حالی که بیشتر رنگ‌ها سایه‌های تیره‌تری دارند، مانند قهوه‌ای تیره، آبی و خاکستری، استفاده از رنگ‌های روشن‌تر مانند آبی، زرد یا قرمز می‌تواند تضاد چشمگیری را به تاریکی اضافه کند. به طور کلی، این گرایش رنگی حالتی بداخلاقی دارد که به ما اجازه می‌دهد تا در این دوران تاریک‌تر فکر کنیم، زیرا ما به غوغای انقلاب و احساسات ضد نظام فکر می‌کنیم.

رنگ های خاکی اشباع نشده

رنگ‌های رنگ‌های زمینی الهام‌گرفته از طبیعت و فضای باز است. به رنگ های قهوه ای خاکی، سبز روشن، زرد ملایم و آبی ملایم فکر کنید که در برابر رنگ های کاغذی هماهنگ و ملایم مایل به سفید قرار می گیرند.

این پالت رنگی خاص انرژی ملایم و آرامش بخشی را برای ما فراهم می کند که به کاهش انرژی ناشی از هرج و مرج و مشغله های روزمره کمک می کند. از نظر بصری، این رنگ ها روی چشم ما ملایم هستند. و به ما یادآوری می کنند که لحظه ای از سرعت خود کم کنیم. این رنگ ها برای طراحی بسته بندی پایدار و برندسازی محصولات کودک عالی عمل می کنند.

رنگ سال پنتون: Viva Magenta

برای تکمیل ترندهای ما، رنگ سال Pantone Viva Magenta است، رنگی شجاع و مقاوم که راه را برای آینده ای خوش بینانه هموار می کند. این زمانی اتفاق می‌افتد که ما زندگی پس از یک بیماری همه‌گیر را دوباره یاد می‌گیریم، عصر جدیدی از فناوری را کشف می‌کنیم، و با احساس رو به افزایش ناآرامی و اضطراب ناشی از بی‌ثباتی اقتصادی، جنگ‌ و تغییرات آب و هوایی مقابله می‌کنیم.

اگرچه رنگ‌های تیره‌تر در Viva Magenta ممکن است ما را به یاد عذاب و تاریکی بیاندازد، بسیاری به روشنایی رنگ نگاه می‌کنند. سایه‌های روشن‌تر، رنگ‌هایی پر جنب و جوش و پرانرژی هستند که برای بسیاری از افراد برای یافتن الهام، خوش‌بینی و گریز، می‌درخشند، موضوعی که در روندهای طراحی سال 2023 ما نیز ظاهر شده است.

طبق وب‌سایت پنتون، «این قرمز متحرک جدید است که در شادی خالص، تشویق به آزمایش و ابراز وجود بدون محدودیت است، سایه‌ای برق‌آور و بدون مرز که به‌عنوان یک بیانیه برجسته ظاهر می‌شود».

این رنگ احساس بیان، آزمایش و کاوش بی حد و حصر را برمی انگیزد که روح سرکش را تشویق می کند، زیرا ما گام های شجاعانه و جسورانه ای برای ساختن دنیایی بهتر برمی داریم.

نتیجه گیری

ترندهای رنگی سال 2023 همه در مورد یافتن نور و سایه در دنیای امروز است، خواه استفاده از طرح های رنگی از زمان دیگری برای فرار، در آغوش گرفتن رنگ های روشن برای چشم انداز مثبت یا غوطه ور شدن در رنگ های تیره به عنوان بازتابی از زمان های تیره تر. همانطور که خود را با لباسی که انتخاب می کنید ابراز می کنید، این ترندهای رنگی به شما فضایی برای بیان می دهد.

از طریق بیان رنگ‌ها، می‌توانیم تسکین یا راهی برای گذر از هرج و مرج زندگی پیدا کنیم. اگرچه رنگ به تنهایی نمی‌تواند همه مشکلات جهان را حل کند، اما آنها ما را به تفکر وادار می‌کنند و در حالی که به آینده نگاه می‌کنیم، بارقه‌ای از امید را به ما می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up