قبل از شروع اینکه ویدئوهای درون سازمانی چیست؟ کمی توضیح در مورد اینکه در سال های اخیر، ما شاهد افزایش سریع محبوبیت محتوای ویدیویی بوده ایم. به دلیل افزایش پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که بخش کوچکی نیست. به عنوان یک جامعه، ما به سرعت و راحتی دریافت اطلاعات از این طریق عادت کرده ایم. و برندها هر روز از این واقعیت در استراتژی های بازاریابی خود برای ایجاد تبلیغات مؤثرتر و قانع کننده تر استفاده می کنند. اما امروز، می‌خواهیم به روش دیگری برای استفاده از ویدیوها برای رشد کسب‌وکارتان نگاهی بیندازیم. نه با تبلیغ محصولات و خدمات خود به مشتریان بالقوه، بلکه با بهبود ارتباطات داخلی برای ایجاد یک محل کار پربارتر و افزایش مشارکت کارکنان.

ویدئوهای درون سازمانی چیست؟
ویدئوهای ارتباط داخلی (درون سازمانی) چیست؟

یک ویدیوی ارتباطی داخلی ویدئویی است که برای انتقال اطلاعات در داخل یک شرکت ایجاد می شود. شما می توانید از آن استفاده کنید، به عنوان مثال، برای القا کردن کارکنان جدید به مسئولیت های کاری، اعلام تغییرات مهم، یا معرفی اهداف شرکت برای آینده.

این یک رسانه قدرتمند است که می تواند بسیار بیشتر از اطلاع رسانی یا آموزش کارکنان انجام دهد! یک ویدیوی خوب و جذاب می تواند رضایت و وفاداری کارکنان را بهبود بخشد و در واقع آنها را با انگیزه و بهره وری بیشتر کند. ایده های ویدیویی ارتباطات داخلی بسیار خوبی برای استفاده وجود دارد، به عنوان مثال:

ویدئویی که داستان موفقیت یک کارمند را نشان می دهد می تواند پتانسیل پیشرفت شغلی در شرکت شما را به دیگران نشان دهد. به تیم خود نشان دهید که سخت کوشی و تعهد آنها می تواند به فرصت های جدید منجر شود، یکی از راه های مؤثرتر برای ایجاد انگیزه در کارکنان جدید و فعلی است.

با یک استراتژی ارتباطات داخلی خوب، می توانید مشارکت کارکنان را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید و بهره وری را افزایش دهید!

نقش محتوای ویدیویی در ارتباطات داخلی چیست؟

وقتی صحبت از ارتباطات داخلی می شود، بسیاری از شرکت ها تمایل دارند به جلسات و ایمیل ها اعتماد کنند. اما هر دو گزینه دارای اشکالات قابل توجهی هستند. جلسات حضوری زمان ارزشمندی را می طلبد، ناگفته نماند که پیدا کردن تاریخ و مکان مناسب برای همه افراد درگیر اغلب دشوار است. و در حالی که ایمیل ها می توانند به طور همزمان برای بسیاری از گیرندگان ارسال شوند و برای ارتباطات سریع روزانه عالی هستند، بهترین گزینه برای پیام های طولانی و پیچیده نیستند. چرا؟ زیرا بسیاری از افراد تمرکز بر روی کلام نوشته شده را دشوار می دانند که جذب اطلاعات از متن را دشوار می کند.

از سوی دیگر، ویدئوها، تمام مشکلات ذکر شده در بالا را حل می کنند! آنها بسیار جذاب تر، جلب توجه و قانع کننده تر هستند. حتی یک ویدیوی کوتاه می‌تواند حاوی اطلاعات زیادی باشد و آن را به روشی بسیار ساده‌تر از متن ارائه دهد.

نقش محتوای ویدیویی در ارتباطات داخلی چیست؟
ویدیوهای ارتباطی داخلی برای چه مواردی قابل استفاده هستند؟

با موشن گرافیک، می توانید هر نوع پیامی را منتقل کنید و ارتباطات کارکنان را بهبود بخشید. از انیمیشن می‌توان برای نمایش انواع ایده‌های ویدیویی داخلی شرکتی، از ویدیوهای توضیح‌دهنده گرفته تا ویدیوهای داخلی با اخبار و به‌روزرسانی‌های مهم، متناسب با کانال‌های ارتباطی داخلی که شرکت شما استفاده می‌کند، استفاده کرد.

رایج ترین نمونه های ویدئویی ارتباطات داخلی عبارتند از:

 • ویدیوهای فرهنگ شرکت
 • ورود به ویدیوها
 • فیلم های خلاصه پروژه
 • ویدیوهای اعلامیه
 • ویدیوهای توضیح دهنده
 • ویدیوهای قدردانی
 • فیلم های آموزشی
5 مزایای استفاده از ویدئو برای ارتباطات داخلی
 1. ویدیوهای ارتباطات داخلی بسیار جذاب تر از ایمیل ها هستند.
 2. ویدئوها جایگزین مناسبی برای جلسات حضوری هستند.
 3. ویدئوها به کارکنان شما امکان دسترسی آسان به اطلاعات را در هر زمان می دهد.
 4. ویدئوهای ارتباطات داخلی باعث می‌شود که کارکنان از راه دور احساس کنند که شامل آن می‌شوند.
 5. درک محتوای ویدیو آسان تر است.
آیا اکنون زمان مناسبی برای افزودن محتوای ویدئویی به استراتژی ارتباطات داخلی شرکت شماست؟

هر کسب و کاری به ارتباطات موثری نیاز دارد که به اطلاعات اجازه می دهد آزادانه بین سطوح مختلف شرکت جریان یابد. و هرچه شرکت شما بزرگ‌تر باشد، زمان و تلاش بیشتری برای سازمان‌دهی جلسات و تماس‌ها برای ارتباطات داخلی شما لازم است تا اطمینان حاصل شود که همه در مورد امور داخلی کسب و کار به‌روز هستند و به دانش لازم برای رسیدگی به عملیات روزمره دسترسی دارند.

استفاده از ارتباط تصویری می تواند زمان انتشار پیام شما در بین همه کارکنان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. و از آنجایی که ویدئو، و به خصوص انیمیشن، بسیار موثرتر از متن در انتقال اطلاعات است، یک ویدیوی داخلی می تواند جایگزین بسیار خوبی برای جلسات حضوری، بلکه حتی ایمیل ها باشد! این به معنای بهره وری بالاتر و ارتباط بهتر است.

اما در مورد هزینه چیست؟ خدمات حرفه ای تولید ویدئو اکنون بیش از هر زمان دیگری در دسترس و مقرون به صرفه است! یک استودیوی انیمیشن، مانند استودیوی تیزرآفیک، می‌تواند با شما همکاری کند تا راه‌هایی را بیابد که ایده‌های ویدیویی ارتباطات داخلی خود را در حد بودجه شما به نمایش بگذارد.

نحوه ایجاد ویدئوهای ارتباط داخلی موثر
نحوه ایجاد ویدئوهای ارتباط داخلی موثر
 • پیام خود را برنامه ریزی کنید
 • روش مناسبی را برای انتقال پیام خود انتخاب کنید.
 • محتوای ویدیویی خود را برای مخاطبان تنظیم کنید
چرا باید موشن گرافیک را برای ارتباط داخلی در نظر بگیرید؟

اکنون که می دانید چرا استفاده از ویدیوها در ارتباطات داخلی برای شرکت شما مفید است و چگونه می توانید چنین محتوایی ایجاد کنید، یک نکته مهم دیگر وجود دارد که باید در نظر بگیرید: آیا ویدیوهای زنده یا موشن گرافیک می خواهید؟ امروزه، بسیاری از شرکت ها تمایل دارند هم در استراتژی های بازاریابی و هم در ارتباطات داخلی خود به انیمیشن متکی باشند. چرا؟ زیرا انیمیشن مزایای بسیاری را ارائه می دهد که یک ویدیوی سنتی فاقد آن است. برای مثال، نیازی به انتخاب مکان مناسب یا استخدام بازیگر برای تولید یک ویدیوی متحرک ارتباط داخلی نیست. و مسائلی مانند نور بد یا خطر ایجاد مزاحمت برای کارمندان شما نیز مشکلی ندارند.

اما چیزی که انیمیشن را واقعاً متمایز می‌کند این واقعیت است که به شما آزادی خلاقیت بیشتری می‌دهد و باعث می‌شود عناصر هویت برندتان، مانند رنگ‌ها یا یک قهرمان برند، را در ویدیوهایتان بگنجانید. این یک راه آسان برای ایجاد یکنواختی بیشتر محتوای شما و به راحتی قابل تشخیص است. موشن گرافیک منحصربه‌فرد هستند و بنابراین جذاب‌تر و به یاد ماندنی‌تر هستند. و این دقیقاً همان چیزی است که از ویدیوهای ارتباطات داخلی خود می خواهید!

با یک استودیوی انیمیشن کار کنید تا ویدیوهای ارتباطات داخلی خود را به سطح بالاتری ببرید!

کار با یک استودیوی حرفه ای انیمیشن بهترین راه برای ایجاد فیلم های داخلی انیمیشنی موثر و با کیفیت است. در استودیو تیزرآفیک، ما سال ها تجربه ایجاد انیمیشن برای مشاغل را داریم. ما درک می کنیم که هر شرکتی متفاوت است و در ارتباط با ارتباطات داخلی نیازها و انتظارات منحصر به فرد خود را دارد. به همین دلیل است که ما به تک تک پروژه ها به صورت جداگانه برخورد می کنیم و توجه کامل خود را به آن می دهیم تا ایده های ویدیویی شما را به چیزی تبدیل کنیم که نه تنها انتظارات شما را برآورده کند، بلکه فراتر از انتظارات شما باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up