قبل از شروع در مورد همکاری با یک استودیو انیمیشن مثالی در این مورد و کمی در مورد نحوه کار صحبت می کنیم: بنابراین می خواهید اولین ویدیوی متحرک خود را سفارش دهید؟ عالی، این چیزی است که باید انجام دهید.تصور کنید که دارید یک کت و شلوار خاص سفارش می دهید. شما باید اطلاعات زیادی را به خیاط بدهید: اندازه‌گیری‌هایتان، پارچه‌ای که می‌خواهید استفاده کنید، طرح کت و شلوارتان و بسیاری چیزهای دیگر.

همین امر در مورد سفارش ویدیوی های متحرک نیز صدق می کند. برای شروع پروژه انیمیشن خود، باید یک خلاصه خوب بنویسید. تصور نکنید که افراد طرف مقابل می دانند که شما چه چیزی در ذهن دارید. محصول یا خدمات خود را توضیح دهید، ملزومات برند و شرکت خود را بنویسید و مخاطبان هدف خود را معرفی کنید. به این ترتیب استودیوی انیمیشن می‌داند که چگونه ویدیویی ایجاد کند که با اهداف تجاری شما مطابقت داشته باشد.

همکاری با یک استودیو انیمیشن

برای شروع پروژه انیمیشن خود، باید یک خلاصه از پروژه خود بنویسید. در اینجا یک راهنمای دقیق برای کمک به شما در نوشتن یک خلاصه خوب برای یک استودیو انیمیشن وجود دارد.

1. هدف خود را مشخص کنید

خلاصه شما باید هدف ویدیو را به وضوح بیان کند. اجازه دهید استودیوی انیمیشن بداند که چگونه می‌خواهید از این ویدیو استفاده کنید و مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند. خلاصه شما همچنین باید روشن کند که چگونه کمپین ویدیویی را موفق تعریف می کنید.

به استودیوی انیمیشن بگویید که قصد دارید با ویدیو به چه چیزی برسید و امیدوارید پس از اتمام ویدیو و پخش آن چه اتفاقی بیفتد.

ایجاد معیاری که موفقیت ویدیو را پس از انتشار اندازه گیری می کند، هوشمندانه است. این می تواند تعداد بازدیدهای وب سایت شما یا نرخ کلیک ویدیو باشد.

2. در مورد مخاطب هدف خود چیزی بیشتر بگویید

استودیو انیمیشن باید درک کاملی از مخاطبان در پایان پروژه شما داشته باشد. در هر ویدیو روی یک بخش اصلی از مخاطبان خود تمرکز کنید. شما می توانید مخاطب ثانویه یا سوم را نیز تعریف کنید.

تولیدکنندگان انیمیشن نیز می توانند از نمونه ای از مشتری شما استفاده کنند. نمایه اعضای مخاطب خود را ایجاد کنید که ویژگی های اساسی مخاطبان هدف یا بخش های آن را کاملاً نشان دهد. به استودیو بگویید اکثر مشتریان شما اهل کجا هستند، سن، جنسیت، شغل و سایرین آنها چیست. اما خود را به داده های جمعیت شناختی محدود نکنید، ارائه توضیحاتی در مورد سبک زندگی استودیو ممکن است ارزشمندتر و موثرتر باشد.

در مورد مخاطب هدف خود چیزی بیشتر بگویید

به استودیو بگویید اکثر مشتریان شما اهل کجا هستند، سن، جنسیت، شغل و سایر اطلاعات ….

3. نقطه فروش خود را مشخص کنید

پیام اصلی پروژه انیمیشن شما باید به وضوح مزایای آن را برای بینندگان بیان کند. “چه چیزی برای من دارد؟” – این سوالی است که هدف شما از شما خواهد پرسید. و پاسخ باید در خلاصه شما باشد.

این مزایا را به وضوح توصیف کنید و مطمئن باشید که پیام شما نه تنها قابل درک است، بلکه بینندگان ویدیوی شما نیز بر اساس آن عمل می کنند.

برای هر مخاطب یک پیام کلیدی تعریف کنید. اگر بیش از یک پیام ارائه دهید، خلاصه شما گیج کننده خواهد بود. پروژه انیمیشن شما ممکن است دارای اطلاعات بیش از حد باشد و این می تواند نشانه این باشد که شما نیاز به تولید بیش از یک ویدیو دارید.

مزایای کلیدی محصول خود و اینکه چرا مشتریان باید آن را بخرند ارائه دهید. بازاریابان این استدلال ها را Reason-to-Believe یا Reason-Why می نامند. ایده خوبی است که به استودیوی انیمیشن سازی استدلال های احساسی یا منطقی که پشت پیشنهاد شما وجود دارد نشان دهید.

4. بودجه شما چقدر است؟

در این مرحله باید بودجه ای برای پروژه انیمیشن خود اختصاص دهید. این به استودیو انیمیشن ایده ای در مورد دامنه ویدیوی شما می دهد. با شریک تولیدی که به آن اعتماد دارید مشورت کنید تا یک بودجه واقعی برای پروژه خود ایجاد کنید.

خوبی استودیوهای انیمیشن این است که می توانند انعطاف پذیر باشند و یک پیام واحد را به روش های مختلف و متناسب با بودجه های مختلف بیان کنند. اگر بودجه شما منعطف است، می توانید روی استودیوها حساب کنید تا گزینه های مختلف را در اختیار شما قرار دهند.

5. روایت و سبک ویدیو

خلاصه شما همچنین باید به روایت و سبک ترجیحی ویدیوی شما اشاره کند. این اطلاعات به استودیو انیمیشن کمک می کند تا یک نقل قول دقیق برای ویدیوی شما ایجاد کند. به عنوان مثال، هزینه های صدای حرفه ای می تواند بسته به قالب هدف شما (تلویزیون یا وب) متفاوت باشد.

برای اطمینان از اینکه استودیوی انیمیشن می داند چگونه سبک ویدیوی شما را تعریف کند، ارجاعات بصری به سبک هایی که دوست دارید پیدا کنید. تا می توانید خاص باشید.

روایت و سبک ویدیو

اگر شرایط تحویل خاصی دارید، باید آنها را در این مرحله نیز ذکر کنید. زبان‌ها، قطعنامه‌ها یا قالب‌های فایل مربوط به نیازهای تحویل شما را در نظر بگیرید. ارجاعات بصری به سبک هایی که دوست دارید پیدا کنید. تا می توانید خاص باشید

6. نمونه هایی از انیمیشن هایی که دوست دارید یا دوست ندارید ارائه دهید

ایده خوبی است که به تولیدکنندگان انیمیشن در مورد رقبای خود و کمپین های بازاریابی ویدیویی آنها اطلاع دهید. نمونه هایی از ویدیوهایی را که دوست دارید یا دوست ندارید در اختیار استودیو قرار دهید.

به این ترتیب استودیوی انیمیشن می‌تواند یاد بگیرد که ویدیوی آن‌ها در برابر چه چیزی قرار می‌گیرد و چگونه چیزی بسازد که به برند شما کمک می‌کند تا از بین مردم متمایز شود. شما به تولیدکنندگان ایده روشنی از نوع کیفیت ویدیویی که به دنبال آن هستید می دهید.

7. ویدئو چگونه پخش خواهد شد؟

شما باید حاوی اطلاعاتی در مورد مکان ویدیو (وب سایت، کمپین ایمیل، نمایشگاه تجاری و غیره) نیز باشد. محل قرارگیری انیمیشن فرمت آن را تعیین می کند. پلتفرم های مختلف محدودیت های طول متفاوتی دارند. نسبت ابعاد نیز می تواند متفاوت باشد.

انیمیشن های بازاریابی خوب باید مختص پلتفرم و زمینه ای باشند. به همین دلیل است که باید ویدیوی خود را با پلتفرمی که از قبل در ذهن دارید تولید کنید. دعوت به اقدام شما نیز باید زمینه ای باشد. اگر ویدیو از قبل در وب سایت شما میزبانی شده باشد، چه فایده ای دارد که از هدف خود بخواهید از وب سایت شما بازدید کند؟

8. مهلت تعیین کنید

در نهایت، باید به استودیو انیمیشن اطلاع دهید که مهلت پروژه شما چقدر است. به این ترتیب، تیم می تواند یک جدول زمانی پروژه واقع بینانه ایجاد کند که تحویل به موقع محصول را تضمین کند. به یاد داشته باشید که هرچه افراد بیشتری در تولید شرکت کنند، زمان بیشتری طول می کشد تا اطمینان حاصل شود که همه سهامداران کلیدی برای ارائه بازخورد فوری در اطراف هستند.

نکات کلیدی

یک خلاصه خوب می تواند پروژه انیمیشن شما را بسازد یا شکست دهد. این مراحل را دنبال کنید و در مسیر نوشتن خلاصه ای خواهید بود که به استودیو انیمیشن کمک می کند تا دیدگاه شما را درک کند.

اما به یاد داشته باشید که بریف شما تنها شروع پروژه انیمیشن شماست. استودیوی انیمیشن مختصر شما را بررسی می‌کند و احتمالاً برخی از جنبه‌های آن را تغییر می‌دهد تا مطمئن شود بهترین ویدیوی متحرک را برای برند خود دریافت می‌کنید.

نکات کلیدی

یک خلاصه خوب می تواند پروژه انیمیشن شما را بسازد یا شکست دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up